Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ


Burned Electrician

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι για μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ, είμαι απόφοιτος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΤΕ.

Στον τομέα που μου αρέσει να κάνω το μεταπτυχιακό είναι στα συστήματα αυτοματισμού και ρομποτικής.

Έχω βρει ένα που μου πάει γάντι (δείτε εδώ)

Επίσης έχω δει ότι μεταπτυχιακά έχει και το τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών Η/Υ....(δείτε εδώ)

Και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω; έχετε καμιά ιδέα να μου προτείνετε να απευθυνθώ στο τμήμα κατευθείαν ή να κάνω το μεταπτυχιακό που κάνει το τμήμα μηχανόλογων μηχανικών σαν επίσιμο του ΕΜΠ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν πρόκειται να κάνεις μεταπτυχιακό στο Ε.Μ.Π, κάνε την αιτησή σου βέβαια αλλα...δεν θα σε δεχθούν, ψάξε κανένα άλλο σε συνεργασία τ.ε.ι με πανεπιστήμιο εξωτερικου

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν πρόκειται να κάνεις μεταπτυχιακό στο Ε.Μ.Π, κάνε την αιτησή σου βέβαια αλλα...δεν θα σε δεχθούν, ψάξε κανένα άλλο σε συνεργασία τ.ε.ι με πανεπιστήμιο εξωτερικου

 

Γιατί το λες αυτό φίλε μου; Δυστυχώς για να κάνω σε κάποιο στο εξωτερικό χρείαζομαι αγγλικά κάτι που δεν το κατέχω....

Όταν λες συνεργασία ΤΕΙ με πανεπηστήμιο του εξωτερικού τι εννοείς; Να γίνεται στην Ελλάδα το οποίο συνεργάζεται με το ξένο;

 

γιατί δεν κάνεις αίτηση και στα 2;

 

Δεν ξέρω ποιο θα είναι το καλύτερο...αυτό θέλω να μάθω

Link to comment
Share on other sites

ολα τα μεταπτυχιακα ειναι πολυ καλα με καλους καθηγητες. εξαρταται τι σ'αρεσει περισσοτερο εσενα. μεταπτυχιακο ειναι και το κανεις για να μαθεις κατι επειδη σ'αρεσει. κανε αιτηση και στα 2 και το κοιτας αυτο. παντως σωστα λενε τα παιδια.. λιγο δυσκολο απο τει. δεν εχω δει μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό φίλε μου; Δυστυχώς για να κάνω σε κάποιο στο εξωτερικό χρείαζομαι αγγλικά κάτι που δεν το κατέχω....

Όταν λες συνεργασία ΤΕΙ με πανεπηστήμιο του εξωτερικού τι εννοείς; Να γίνεται στην Ελλάδα το οποίο συνεργάζεται με το ξένο;

 

 

 

Δεν ξέρω ποιο θα είναι το καλύτερο...αυτό θέλω να μάθω

 

μπες στα γραφεία διασύνδεσης διαφόρων τ.ε.ι και θα βρεις αναγνωρισμένα μεταπτυχιακά που γίνονται στην ελλάδα σε συνεργασία με ξένα πανεπιστήμια

 

στο ε.μ.π δεν θα σε δεχθούν γιατί προτεραιότητα δίνουν στου απόφοιτους α.ε.ι και πολυτεχνείων.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να σε δεχτούν τότε θα σε βάλουν να παρακολουθήσεις πάρα πολλά μαθήματα προπτυχιακά

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα προγράμματα πάντως όταν έψαχνα μεταπτυχιακά εγώ και ΕΜΠ και ΑΠΘ θέλαν Αγγλικά (Proficiency ή Toeffl), έλεγξέ το κι αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.