Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ


Recommended Posts

όπως καταλαβαίνετε όταν τα κριτιρια δεν είναι απολυτως αντικειμενικά πχ γραπτή εξέταση

η επιλογή έγκειται στην προσωπική κριση, άρα σε προσωπικές συμπάθειες, εμπάθειες, παθη, δαίμονες κλπ

 

αυτά για όσους θεωρούν πως οι σχολές πρέπει να επιλέγουν τους εισακτέους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αποψη μου: Μην ασχολεισται γενικα με τα μεταπτυχιακα, δεν αξιζουν μια. Το ΕΜΠ εχει κανει ενα κοψε ραψε απο προπτυχιακα μαθηματα τα οποια σε βαζει να ξαναπαρακολουθησεις-ξαναεξεταστεις (και μαλιστα σε κατωτερο επιπεδο). Το μονο που θα καταφερετε θα ειναι να παρετε ενα χαρτι το οποιο κανεις δεν θα σας ζητησει, και το σημαντικοτερο; Θα χασετε 1.5 χρονο απο την ζωη σας χωρις λογο και αιτια.

Ο μονος λογος να κανει κανει μτπχ στην Ελλαδα ειναι για τα μορια, τα οποια βεβαια δεν εξασφαλιζουν τιποτα, απλα αμα πας 40 χρονων και εχεις τους 60 μηνες της προυπηρεσιας και 2 ανηλικα παιδια ενδεχομενως να σε βοηθησουν να μπεις σαν συμβασιουχος.

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο στην όλη ιστορία είναι ότι κάποιοι πιστεύουν πως μπορεί να γίνουν δεκτές αιτήσεις από αποφοίτους των ΤΕΙ για Μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ .

Αυτό δεν γίνεται .

Γιατί ?

Διότι από ΤΕΙ είσαι υπομηχανικός και δεν γίνεται να μπεις για μεταπτυχιακό σε κλάδο μηχανικού .

Link to comment
Share on other sites

Χαχα τι λες φίλε και εμείς μηχανικοί είμαστε...για πήγαινε στο εξωτερικό και έλα πες μου μετά

Link to comment
Share on other sites

burned electrician,

 

Μην το παιρνεις προσωπικα και κουλαρε!

Στο εξωτερικο οντως εισαι ισαξιος με τον αει της ελλαδας.

Τραβα γερμανια φιλαρακι οκ;

 

και στειλε Pm αν θες tips επι του θεματος επειδη το εχω ψαξει.

 

εγω μηχανικος εμπ ειμαι παντως αλλα η ελλαδα ειναι ρδελο-μπου για ολους.

 

Γενικα καλυτερα που δεν πηγες στο μεταπτυχιακο αυτο. Το ξερω απο πρωτο χερι.

ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ φιλαρακο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους,

 

Πριν απο λιγο καιρο πηρα το διπλωμα μου απο το ΕΜΠ. Θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει καποιος για το μεταπτυχιακο της σχολης Αγρονομων και Τοπογραφων Μηχανικων του ΕΜΠ, "Περιβαλλον & Αναπτυξη" ποιος ειναι ο βαθμος πτυχιου που χρειαζεται για να σε κανουν δεκτο;

Link to comment
Share on other sites

Μην χανεις τον χρονο σου με μεταπτυχιακα, βρες καμια δουλεια να αποκτησεις προυπηρεσια μιας και μονο αυτο θα σου ζητησουν. Το μεταπτυχιακο ειναι μονο για να το κορνιζαρεις

Link to comment
Share on other sites

Μην χανεις τον χρονο σου με μεταπτυχιακα, βρες καμια δουλεια να αποκτησεις προυπηρεσια μιας και μονο αυτο θα σου ζητησουν. Το μεταπτυχιακο ειναι μονο για να το κορνιζαρεις

 

+1000

 

και για το δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.