Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Περιφερειακή ανάπτυξη


ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

Recommended Posts

Συνεχίζω να προβάλω ανθρώπους που εγκαταλείπουν την πόλη ακόμα και όταν έχουν πετύχει σημαντικά πράγματα , για την επαρχία Ενας τέτοιος είναι ο παλαιός παίκτης της Ρόμα , ολυμπιακού , Ιντερ , πανιωνίου Λάμπρος Χούτος που πλέον είναι παίκτης προπονητής στην όμορφη πόλη του Κυριακίου Βοιωτίας Μπράβο και να σκεφτούμε ότι βρίσκεται σε καλή ηλικία 32 χρονών

http://www.aokpanathinaikos.gr/

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω προβολή ανθρώπων που παράγουν στην Ελλάδα και αυτή η περίπτωση μου μυρίζει επαρχία

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/10/65.html#more

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως με ολο το σεβασμο αλλα περιφερειακη αναπτυξη και Λαμπρος Χουτος ειναι αστειο...!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι καθόλου αστείο για μένα , έστω και ένας επώνυμος να διαλέγει μια μικρή επαρχιακή πόλη για συνέχεια της καριέρας του . Είναι μεγάλο συμβολικό γεγονός και μακάρι να το έκαναν και άλλοι σαν τον Λάμπρο.Και φυσικά δεν είχε καμία προβολή από τα μέσα Αν όμως πηγαινε σε ομάδα του κέντρου τα πρωτοσέλιδα θα ήταν άλλα και ας είναι σε φθίνουσα πορεία για άλλους και όχι για μένα που τον παρακολουθούσα ακόμα και στην Ιταλία με την Πεσίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχαριστώ το συνάδελφο για το εκπληκτικό βίντεο Αλήθεια σε ποιό σταθμό παίχτηκε ? με εκφράζει απόλυτα και περιγράφει ότι νιώθω και εγώ που πριν 19 χρόνια πήρα την απόφαση ζωής να έρθω στην Κάρυστο που παρουσιάζει πολλές ομοιότητες με την Τήνο. Πραγματικά όπως και οι άνθρωποι του βίντεο , νιώθω ότι από τότε που έφυγα από Αθήνα , ουσιαστικά ζω αφού δεν βλέπω βια , υπάρχει χρώμα παντού και οι εναλλαγές τόσο στα έμψυχα όσο και άψυχα που βλέπω γύρω μου με κάνουν να πιστέυω, όπως ο Αγγελος του βίντεου ότι είμαι τυχερός που συμμετέχω σε αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

να πως αντιμετωπίζει την περιφέρεια το κράτος μας των Αθηναίων για μια περιοχή που ήταν από τις πιο δυνατές το προηγούμενο αιώνα με τεράστια προσφορά στον τόπο οικονομικά και στην ιστορία και που δώσανε αγώνα για να την κατοικήσουνε ξανά μετά από περιηγήσεις τους σε Τουρκία Κύπρο και παλαιστίνη και να το ευχαριστώ του Αθηνοκεντρικού κράτους μας του μνημονίου

http://tro-ma-ktiko...._3477.html#more

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ότι είναι ηλίθιο το κράτος , οι πολιτικοί και όλοι οι εξουσιαστές δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο .

 

Αν ήθελε το κράτος θα μπορούσε να διορίζει ΜΟΝΟΝ σε μικρά νησιά και φτωχές περιοχές . Επίσης θα μπορούσε από εκεί να εισπράττει μόνο ΦΠΑ και ένα τέλος εισοδήματος από 200-500 € τον χρόνο και όχι φόρο εισοδήματος .

 

Οι φόροι κληρονομιάς , γονικών παροχών να είναι μηδενικοί και οι μεταβίβασης μεταξύ Ελλήνων , πολύ μειωμένοι .

Οι μεταβιβάσεις σε ξένους να είναι υπό ειδικό νομικό καθεστώς χρήσης και όχι ιδιοκτησίας .

 

Λύσεις απλές υπάρχουν , αλλά όταν το δημόσιο ήταν εκτροφείο αργόσχολων αυτά ήταν αναμενόμενα .

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω τα έσοδα από την υπεραξία που δημιουργεί η ανάπτυξη της περιοχής μου να επενδύονται στην περιοχή μου και να μην πανε στο κέντρο . Τόσο απλά να μην μου κλέβουν το αποτέλεσμα της δουλειά μου να το κάνουν έργα αλλού

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.