Μετάβαση στο περιεχόμενο

Windows 7 και συμβατότητα


parist43

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 150
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν βάλεις τα 32bit μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα. Στα 64bit σίγουρα θα έχεις πρόβλημα...

Επ' ευκαιρίας συγχαρήτηρια για την έγκριση. :) Καλές αγορές. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.ειχα βαλει να παρω 2 υπολ με win7 και αναρωτιεμαι αν θα τρεχη το οδος και το ACAD.οποτε θα βαλω τα 32βιτ.ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από εμένα. Τα 64-bita θα αξιοποιούν καλύτερα τον επεξεργαστή αν έχεις i5 ή i7. Πρόσεχε, αν έχεις δηλώσει όμως τα 64 και πάρεις τα 34, μην έχεις πρόβλημα με το ΕΣΠΑ.

(Ήσουν ο πιο συγκρατημένος όταν έμαθες ότι βγήκαν τα αποτελέσματα αλλά τελικά όλα καλα. Είχες μια εσωτερική σιγουριά.)

Καλή αξιοποίηση συνάδελφε!

Link to comment
Share on other sites

Occultist έχεις λόγο αν πρόκειται να τρέχεις πολλά προγράμματα μαζί. Ούτως ή άλλως τα win7 απαιτούν περί τα 700MB-1GB μνήμη. Βάλε άλλα 600MB περίπου (σε εμένα τόσο τρώει) το σχεδιαστικό. Ε δεν έχει μείνει και τίποτα. Μην ξεχνάς ότι άλλα 200 MB χρησιμοποιούνται ως cache από τα windows. Γενικά όσο περισσότερη μνήμη τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα τα προγράμματα που δεν μπορούν να τρέξουν στα Windows 7 μπορούν να τρέξουν στο XP mode των windows 7 (διανέμεται δωρεάν).

 

Υποστηρίζεται και απευθείας σύνδεση του XP mode με θύρα USB, οπότε υποθέτω ότι αναγνωρίζει και HASP. Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας επιβεβαιώσει ή αναιρέσει την υπόθεσή μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.