Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΣΠΑ ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού


Τελικά καταφέρατε να πάρεται την επιδότηση για αγορά ε  

182 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τελικά καταφέρατε να πάρεται την επιδότηση για αγορά ε

    • Ναι, πήρα επιδότηση
      83
    • Οχι, δεν πήρα επιδότηση
      77
    • Δεν συμμετείχα στο πρόγραμμα
      22


Recommended Posts

Θα ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον αν οι συνάδελφοι των οποίων η επένδυση εγκρίθηκε, να μας ανέφεραν αν υπέβαλαν απλά την πρόταση τους μέσω της αίτησης στο διαδίκτυο ή απευθύνθηκαν στους "ειδικούς" που ασχολούνται με αυτά τα προγράμματα.

Δεν έλαβα επιδότηση, την υπέβαλλα μόνος μου απο το site του ΕΣΠΑ και αναρρωτιέμαι μήπως πλήρωσα τελικά την αρνηση μου να δώσω 300 ευρώ στον κυριούλη που μου υποσχέθηκε ότι αν μου την υπέβαλλε αυτός θα την έπαιρνα σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 49
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόνος μου την έκανα.

Και την έκανα και για 2 φίλους. Ο ένας πήρε, η άλλη δεν πήρε γιατί όπως έμαθα χτες (δεν μου το είχε πει...) είναι μισθωτή.

 

Και άλλοι 2 φίλοι μου που την έκαναν μόνοι τους την πήραν.

Δεν νομίζω ότι είχε κάποια δυσκολία. Μόνο λίγη προσοχή ήθελε και 1-2 μέρες δουλειά. Αν ήσουν μέσα στα κριτήρια θα την είχες πάρει.

 

Θα ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον αν οι συνάδελφοι των οποίων η επένδυση εγκρίθηκε, να μας ανέφεραν αν υπέβαλαν απλά την πρόταση τους μέσω της αίτησης στο διαδίκτυο ή απευθύνθηκαν στους "ειδικούς" που ασχολούνται με αυτά τα προγράμματα.

Δεν έλαβα επιδότηση, την υπέβαλλα μόνος μου απο το site του ΕΣΠΑ και αναρρωτιέμαι μήπως πλήρωσα τελικά την αρνηση μου να δώσω 300 ευρώ στον κυριούλη που μου υποσχέθηκε ότι αν μου την υπέβαλλε αυτός θα την έπαιρνα σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

2)Οχι δεν την πηρα.....!!!ακι δεν κατάλαβα το γιατί!περιμένω να βγουν τα στοιχεία της απόρριψης!

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα μόνος και την έκανα και για 3 φίλους ακόμα.

 

Εγώ επιδοτήθηκα: κάτω πενταετίας, έσοδα μόνο από Ελεύθερο Επάγγελμα και σε ΚΑΔ επιχορηγούμενο.

 

1ος φίλος ΔΕΝ επιδοτήθηκε: άνω πενταετίας, έσοδα από ΕΕ αλλά και από ατομική επιχείρηση.

 

2ος φίλος επιδοτήθηκε:κάτω πενταετίας, έσοδα μόνο από ΕΕ και με ΚΑΔ επιχορηγούμενο.

 

3ος φίλος επιδοτήθηκε:κάτω πενταετίας, έσοδα από ΕΕ και λίγα από ενοίκιο και με ΚΑΔ επιχορηγούμενο.

 

Από κουβέντες που έχω κάνει με φίλους και φίλους φίλων κτλ κτλ, στις περιπτώσεις που κόπηκαν, βρήκαμε τον πιθανό λόγο.

Ο ένας είχε έσοδα από αλλού, ο άλλος ως μικροεργολάβος Δημοσίων Έργων ΔΕΝ έχει εισόδημα από Ελεύθερο Επάγγελμα, αλλά από ατομική επιχείρηση (στο Ε1 βάζεις τα ποσά ένα πίνακα πιο πάνω) κτλ.

 

Επίσης ξέρω περίπτωση ανθρώπου που κάνει αυτή τη δουλειά (επιδοτούμενα προγράμματα για άλλους) και αυτός σε προσωπικό επίπεδο ΔΕΝ επιδοτήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Άνω πενταετίας. Την υπέβαλα μόνος μου και εγκρίθηκα. Αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα σκέφτομαι να κάνω περικοπές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σιγά μην πλήρωνα αέρα 300 Ε για 2 ώρες δουλεία!

 

Συμφωνώ απόλυτα, είναι δυνατόν να είμαστε μηχανικοί και να πληρώνουμε κάποιον για γραμματειακή δουλειά 2 ωρών?

Θυμάμαι τον πρώτο μου εργοταξιάρχη που μου είχε πεί το εξής"καλά ρε μ@@ς είσαι και πληρώνεις κάποιον με χαμηλότερο μορφωτικό υποβαθρο για να σου κάνει την φορολογική δήλωση??(το είχε πεί λίγο πιο χοντροκομμένα σε εργοταξιακή γλώσσα και το λογόκρινα..:D)

κάπως έτσι και δω...

Link to comment
Share on other sites

Επιδοτηθηκα.

Κατω 5αετίας σε Αττική, Μ.Ο ακαθαριστων περί τις 20.000, αποκλειστικά εισόδημα ΕΕ.

Εννοείται επίσης μονος μου την αιτηση - και οποιο λαμογιο εταζε πως με αυτόν θα εχεις σιγουρη επιδότηση, προφανώς εξαπατούσε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.