Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΣΠΑ ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού


Τελικά καταφέρατε να πάρεται την επιδότηση για αγορά ε  

182 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τελικά καταφέρατε να πάρεται την επιδότηση για αγορά ε

    • Ναι, πήρα επιδότηση
      83
    • Οχι, δεν πήρα επιδότηση
      77
    • Δεν συμμετείχα στο πρόγραμμα
      22


Recommended Posts

Συμφωνώ. Γιατί να χάσουμε την ευκαιρία να πάρουμε αυτά που δικαιούμαστε και να τσιγκουνευόμαστε 100 ευρώ? Το ηλεκτρονικό σύστημα στο ependyseis.gr που έχουν φτιάξει, για να κάνεις την αίτηση, είναι πολύ ¨έξυπνο, απλό, εύχρηστο, λειτουργικό, αλάνθαστο και εξυπηρετικό¨. Άδικα χάσαμε τον χρόνο μας, αυτά πρέπει να γίνονται από ανθρώπους που ασχολούνται με προγράμματα τύπου ΕΣΠΑ. Ποιος ξέρει ποιοι ήταν οι ¨έξυπνοι και δικαιολογημένοι¨ λόγοι που κοπήκαμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 49
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:confused:

το περίεργο είναι ότι ενώ πληρώ τις προϋποθέσεις (κατά την γνώμη μου και σύμφωνα με τα δικαιολογητικά που ζητούσαν) και το αίτημα μου ήταν το λογισμικό τις 4Μ για μηχανολόγους και έναν υπολογιστή μαζί με εκτυπωτή, με απόρριψαν!!

τώρα ψάχνοντας την αιτία και αναμοχλεύοντας τα χαρτιά μου επειδή την πρόσφορα για τον Η/Υ την πήρα από μαγαζί της γειτονίας μου, που ψωνίζω αναλώσιμα από εκεί, παρατήρησα ότι είχε υπερτιμολόγηση μέχρι και τα προγράμματα που του ζητούσα : windows - excel!!!!!!!!!!!!!!

αυτά έχω την εντύπωση ότι δεν αλλάζει η τιμή τους, ασχέτος από που τα πάρεις, έτσι δεν είναι?

περημένω να μου στείλουν mail τον λόγο απόρριψης.

αραγε θα το στείλουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

την αιτηση την έκανα μονος μου και ενημέρωσα και μερικους φίλους-συναδελφους για το πρόγραμμα. Από τους πέντε γνωστους μου που ξέρω ότι έκαναν εγκρίθηκα εγώ και άλλος ένας. Είχα σχετικά υψηλό ακαθάριστο εσόδημα (30000) -υψηλό για τα δικά μου δεδομένα παιδια, ήταν καλή χρονιά. Πλήρωσα και την εφορία μου οπότε πιστεύω από αυτους τους δύο λόγους κέρδασα αρκετά μόρια στο να την πάρω. Εξ άλλου τον είχαν πει ότι θα στοχευαν σ αυτους που εμφάνιζαν έσοδα για την επιδότηση. Αντε να δούμε τωρα πότε θα τη πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια πληροφορία προς όσους έχουν εγκριθεί αλλά δεν θα προβούν στην υλοποίηση της επένδυσης.

 

Άκουσα ότι αν δεν προβείτε στην υλοποίηση της επένδυσης ναι μεν δεν υπάρχει καμία άμεση κήρωση, αλλά μπαίνετε σε "μαύρη λίστα" (επίσημα ή ανεπίσημα δεν ξέρω) σε επόμενα προγράμματα για επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συναδελφοι, υλοποιησε κανενας την εγκεκριμενη επενδυση του; Αν ναι, ξεκινησε τη διαδικασια για την εισπραξη των χρηματων απο την Τραπεζα; Πληροφοριες λενε οτι επειδη ειναι ολα σταματημενα, θα αργησει πολυ η αποπληρωμη του προγραμματος. Ας εχουμε αυτη την πληροφορηση οι υπολοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω ολοκληρώσει την επένδυση εδώ και 2 μήνες και απλά περιμένω.

Η επιλογή για αίτηση ελέγχου θα ενεργοποιηθεί ηλεκτρονικά στις 16 Αυγούστου. Υποθέτω ότι μετά εντός ενός μήνα θα γίνει ο έλεγχος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μαυρη λιστα ισχυει...

 

οπως θα υπαρχει πχ -50 μορια για οσους εχουν παρει προγραμμα και τοχουν ολοκληρωσει

ετσι θα υπαρχει και -100 μορια για οσους πηρανε και δεν το ολοκληρωσανε....

 

 

ασε ρε τΗΕΟ να παρει και ακνεις αλλος που ταχει αναγκη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.