Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

The end is the beginning is the end


rigid_joint

Recommended Posts

φταιμε ομως ολοι

αν είσαι ένοχος/συνένοχος, πολύ καλά κάνεις και βάζεις τον εαυτό σου μέσα στις ευθύνες. εγώ όμως δεν είμαι. οπότε πάψε να χρησιμοποιείς 1ο πληθυντικό

Link to comment
Share on other sites

Ας μην καταντήσουμε το θέμα ένα μνημόσυνο,

 

Σεβαστό συνάδελφε.

 

Σύντομα πάντως θα μας αναγκάσουν να παρακολουθήσουμε το μνημόσυνο της οικονομίας μας.

 

 

αν είσαι ένοχος/συνένοχος, πολύ καλά κάνεις και βάζεις τον εαυτό σου μέσα στις ευθύνες. εγώ όμως δεν είμαι. οπότε πάψε να χρησιμοποιείς 1ο πληθυντικό

 

Αγαπητό μέλος , η προτροπή "πάψε" μπορεί να παρεξηγηθεί και να ξεκινήσουν προβλήματα.

 

Το αν είμαστε/είμαι συνένοχος σε αυτό το μπάχαλο που ονομάζεται Ελλάδα , ας κάνει ο καθένας τον απολογισμό του . Ας σκεφθεί αν ζήτησε ποτέ διευκόλυνση / προτεραιότητα / ρουσφέτι και ας αναλογιστεί τις ατομικές ευθύνες στο όλο μπάχαλο που ζούμε σήμερα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

skeptikos τωρα ειναι αργα ,θα προσγειωθουμε ανωμαλα και θα αλαξουμε νοοτροπια θελουμε δεν θελουμε.τα χειροτερα τωρα ξεκιναν ,εποντε.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην καταντήσουμε το θέμα ένα μνημόσυνο, συνάδελφοι σας παραπέμπω στο #40 για σχολιασμούς και προτάσεις.

να σχολιάσουμε ποιο πράγμα?

Να τους θωρακίσουμε μακρυά από τα οικονομικά συμφέροντα και να τους δείξουμε ότι είμαστε δίπλα τους για να πάρουν τις αντικειμενικά ορθές αποφάσεις.

αφού οι ίδιοι είναι τα οικονομικά συμφέροντα.
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό συνάδελφε.

Σύντομα πάντως θα μας αναγκάσουν να παρακολουθήσουμε το μνημόσυνο της οικονομίας μας.

Σίγουρα είναι έτσι, λέτε να μη φταίει δηλαδή ότι είμαστε λαός της υπερβολής;

να σχολιάσουμε ποιο πράγμα?

αφού οι ίδιοι είναι τα οικονομικά συμφέροντα.

Ε τότε να τους υποδείξουμε τον δρόμο, ότι δηλαδή θα πρέπει να επιστρέψουν ένα μέρος από αυτά διαφορετικά δεν θα μπορέσουμε κι εμείς να τους ακολουθήσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Λαός της υπερβολής? εγώ τους Έλληνες μετανάστες του Βούπερταλ σεμνούς και ταπεινούς τους γνώρισα, να δουλεύουν χωρίς να σηκώνουν κεφάλι για τη Γερμανία που τοκογλυφεί εις βάρος μας

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή και μεγαλοσχημία σε όλο της το ... μεγαλείο.

 

Μετοχές με δάνεια , διακοπές με δάνεια , επίδειξη με δάνεια , χρόνια τώρα ...

Ήρθε η ώρα να πάμε ταμείο ...

 

Το κακό είναι ότι καλούμαστε όλοι να πληρώσουμε για όσους "τσέπωσαν" χρήμα .

 

Λαός της υπερβολής? εγώ τους Έλληνες μετανάστες του Βούπερταλ σεμνούς και ταπεινούς τους γνώρισα, να δουλεύουν χωρίς να σηκώνουν κεφάλι για τη Γερμανία που τοκογλυφεί εις βάρος μας

 

Δεν αναφέρομαι σε μετανάστες αλλά για κάποιους "χλιδάτους" ιθαγενείς που ζούν για τη "μόστρα" και τη "φιγούρα" :-x

Link to comment
Share on other sites

Και δεν με λες? Ποιος έλεγε στον κοσμάκη "πάρτε και μη σας νοιάζει"?

 

και τι θα έκανε ένας λαός, ο οποίος ήταν φτωχός και στερημένος?

Link to comment
Share on other sites

Και ήταν φτωχός και στερημένος ακόμη και όταν η Ελλάδα ήταν το οικονομικό θαύμα, πίσω σε ρυθμούς ανάπτυξης μόνο από την Ιαπωνία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.