Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τι ακούτε τώρα; (ναι, αυτή τη στιγμή)


dix e6

Recommended Posts

π ώ ς δ ο υ λ ε υ ε τ ε? με το ντριγκι ντραγκα και τους παραμορφωτες και τα ντραμς σε παροξυσμο? Και μπορειτε ετσι να συγκεντρωθητε?

 

Δε λεω οτι εγω ακουω μονο κλασσικη οταν δουλευω αλλα την εχω τη μουσικη για background. Πώς γινεται να σκεφτειτε με background heavy metal? Που δεν φανταζομαι να το βαζετε και σιγα.

 

Για πειτε ρε μαγκες να καταλαβω.

 

Εννοείται πως δεν βάζεις μουσική σιγά (για rock/metal αναφέρομαι)... Προσωπικά "φουλ τσίτα" έχω την μουσική στα ακουστικά (για να μην ενοχλώ και τους συναδέλφους). Με ανεβάζει και με κάνει να δουλεύω πιο αποδοτικά, με ξυπνάει κατά κάποιον τρόπο... Και πίστεψε με, μια χαρά σκέφτεσαι και αποδίδεις στην δουλειά σου...

 

Εγώ πάντως το έχω κάνει σύστημα εδώ και 10+ χρόνια ακούω μουσική ό,τι κι αν κανώ (διάβασμα, δουλειά κλπ), αρκεί να το επιτρέπουν οι συνθήκες... Πάντως ειδικά στην συγκεκριμένη δουλειά που είμαι τώρα αν δεν άκουγα μουσική θα βαρούσα το κεφάλι μου στον τοίχο από το ζόρι που τρώω ώρες ώρες...

 

Πάντως δεν είμαι σίγουρος ότι κατάφερα να σου απαντήσω... :(

Link to comment
Share on other sites

(μην γελασετε αλλα υπηρχε συγκροτημα Ελοι η κατι τετοιο?)

 

eloy ναι progressiv rock απο τη δεκαετία 70

Eloy - Poseidon's Creation - PART I. λοιπον :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.