Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ακούτε τώρα; (ναι, αυτή τη στιγμή)


dix e6

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ritt der Walküren, πασίγνωστο.
χογιοτόοoο χογιοτόοοο χεϊάααα χεϊάααα σκονάκι --> Dritter Aufzug Erste Scene - Act Three
https://youtu.be/xeRwBiu4wfQ?t=8

Edited by AMHxaNos
Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε ρε george?

έκαναν απόβαση τα μεμέτια στην Κάρυστο?

Απλώς όταν πηγαίνω συχνά Κάβο Ντόρο δεν πιάνει τίποτα άλλο το ραδιόφωνο εκτός από Τουρκία , που δεν ξέρω αν θεωρείται αντεθνικό αλλά εμένα μου αρέσει πολύ η Τουρκική παραδοσιακή μουσική (που ουσιαστικά είναι συνέχεια της βυζαντινής μουσική παιδείας με ανατολίτικες επιρροές  ) Το άκουσα , μου άρεσε και το βρήκα στο youtube 

 

Δεν ξέρω μπορεί να με έχει επηρεάσει ο παππούς μου , που στο πόλεμο της Μικράς Ασίας γλύτωσε από τους Τσέτες επειδή τον έκρυψε με κίνδυνο της ζωής τους μια τουρκική οικογένεια , μέχρι να εφαρμοστούν οι συνθήκες με την ανταλλαγή των αιχμαλώτων Γενικά επειδή έχω και φίλους αρκετούς Τούρκους και λόγο μιας συνεργασίας που είχε η εταιρία που εργαζόταν ο πατέρας μου σαν λογιστής και έκανε εξαγωγή χαρουπόσκονης (στην Τουρκία επιτρεπόταν η μικρή περιεκτικότητα στην σοκολάτα) δεν έχω αντιπάθειες όσο σε άλλους λαούς (πχ  Άγγλους ή Γερμανούς) 

 

δεν ξεχνώ όμως και την κατοχή της Κύπρου από τον Αττίλα Άλλο το ιμπεριαλιστικό κράτος της Τουρκίας άλλο η ιστορία και ο πολιτισμός των ανθρώπων της έστω και αν είναι υποδεέστερος του δικού μας Υπάρχει όμως και είναι άξιος προσοχής όπως εδώ η μουσική τους  

 

Ας βάλω και ένα Ελληνικό 

 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.