Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιογραφία μεταλλικών κατασκευών


 

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Θέλω να βρω τα δυο βιβλία του Φουρναράκου Σιδηρές Κατσκευές αλλά δεν τα βρίσκω στον Παπασωτηρίου. Μήπως κάποιος δεν το χρειάζεται και ενδιαφέρεται να τα πουλήσει?

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς Φουρναράκου αντί για Φουρμάρκου;

Αν ναι, μπορείς να τα βρεις στη βιβλιοθήκη του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά για αυτά μιλάω..ναι σε βιβλιοθήκες φανταζομαι υπάρχουν απλά λέω μήπως κάποιος δεν τα χρειάζεται και ενδιαφέρεται να τα πουλήσει..

 

Sorry για τα λάθη ορθογραφίας! :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδιά καλησπέρα, αν και δεν εχω κανει πολλα post γιατι δε νιωθω ακομα ετοιμος να βοηθήσω (φοιτητης ειμαι) το forum το εχω ''λιώσει'' και καποια στιγμη θα το ξεπληρώσω :lol: !. Ειλικρινα προκαταβολικά ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλα τα παιδιά που δινουν πρόσβαση στη πληροφορία.

 

Εγώ ζητώ κατι πιο εξιδεικευμένο πάνω στις μεταλλικές συνδέσεις (κοχλιες συγκολησσεις ,βραχεα ταυ κ.λ.π).

Εχω βρει καποια λιγα πραγματάκια στα βιβλια της ''Τριανδρίας'' οπως επίσης και ενα βιβλιο του Μπανιωτόπουλου ''ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ'' εκδοσεις ΖΗΤΗ

Όποιος ξέρει άλλα βιβλία, που μπορούν να με βοηθήσουν σε αυτό (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ) θα του ήμουν ευγνώμων αν μου τα ανεφέρει.

Ακόμα και σε AISC (Αμερικανικοι κανονισμοι) να 'ναι τα βιβλία μου κάνουν !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα σας απογοητεύσω,αλλά αν θέλετε πραγματικά να ασχοληθείτε με μεταλλικά πρέπει να ψάξετε τη γερμανική βιβλιογραφία

Link to comment
Share on other sites

dratsiox δεν μας απογοητεύεις...

Είναι γνωστό το θέμα που αναφέρεις...

Εξάλλου οι ευρωκώδικες προέρχονται από τα DIN...

 

Δεν προτείνεις και κάποιο βιβλίο?

Link to comment
Share on other sites

Ulrich Krueger-Stalbau 1 & 2-Ernst & Sohn Verlag

Rolf Kindmann,Michael Stracke-Verbindungen im Stahl-und Verbundbau-Ernst & Sohn Verlag

Juergen Meister-Nachweispraxis Biegedrillknicken und Biegedrillknicken-Ernst & Sohn Verlag

W.Lohse-Stahlbau 1 & 2-Teubner Verlag

Dipak Dutta-Structures with Hollow Sections-Ernst & Sohn Verlag

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε dratsiox!

Ειδικά το Dipak Dutta-Structures with Hollow Sections-Ernst & Sohn Verlag είναι πάρα πολύ καλό, όπως και τα υπόλοιπα που αναφέρει ο συνάδελφος, βεβαίως βεβαίως...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.