Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν υπολογισμός αμοιβής μηχανικών και δημιουργία xml


Gousgounis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 705
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22/5/2010

 

Fixed! Σφάλμα υπολογισμών.

- Ο Προϋπολογισμός που κατανέμεται στις μέλέτες δεν περιλαμβάνει τον προϋπολογισμό του περιβάλλοντα χώρου.

- Τεύχη δημοπράτησης & Χρονικός προγραμματισμός υπολογίζονται με το σύνολο των προϋπολογισμών.

 

Added! κράτηση 2,048% υπέρ ΤΕΕ στην ΕΤΕ.

 

Added! Μέχρι 3 μηχανικοί σε κάθε άδεια. Νεα καρτέλα "Αμοιβές ανα μηχανικό"

 

Changed! Προσθήκη επιλογών στην καρτέλα συνολικού κόστους άδειας

- Μετακύληση ΦΕΜ και 2,048% στον εργοδότη

- Ανάλυση EIΣΦ. T.Σ.M.E.Δ.E. (& Ε.Μ.Π.)

 

Fixed! Ο χρονικός προγραμματισμός και τα τεύχη δημοπράτησης χρεώνονται στον μηχανικό που εκτελεί τα Αρχιτεκτονικά και όχι πάντα στον 1ο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά συνάδελφε.

Μόνο που "διαφωνώ" με την μετακύλιση διότι δεν είναι οφειλή του ιδιοκτήτη αλλά δική μας.

Και πάλι συγχαρητήρια.

Link to comment
Share on other sites

"διαφωνώ" με την μετακύλιση διότι δεν είναι οφειλή του ιδιοκτήτη αλλά δική μας.

 

Και εγώ διαφωνώ όπως διαφωνώ και με την έκπτωση επί της ελάχιστης αμοιβής. Ασχέτως από την άποψή μας, πολλοί συνάδερφοι το εφαρμόζουν, οπότε οφείλω να τα ενσωματώσω.

 

Η αρχική ιδέα ήταν να μπει σε συνδυασμό με επιλογή επιπλέον έκπτωσης επί της αμοιβής (ίσως και σε συνδιασμό με επιλογή κρατήσεων αναλογα με το φορολογικό κλιμάκιο) ώστε να έχει ο μηχανικός μια ολοκληρωμένη εικόνα της καθαρής αμοιβής του.

 

Μαζί με τις διορθώσεις και το testάρισμα του κώδικα, προσθέτω και νέες λειτουργίες, όμως είχα δώσει βάρος στην ανάπτυξη του XML και παραμέρισα τους υπολογισμούς. Στα μελλοντικά σχέδια είναι να μπουν και άλλα έντυπα που απαιτούνται από την πολεοδομία (Δηλώσεις, Τεχνική περιγραφή, ΕΚΚΟ, ΣΑΥ-ΦΑΥ κτλ)

 

Η beta XML έκδοση θα ανέβει μες τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ....

 

χαλασε η δισκετα εισοδου μου και επειδη ειχε ληξει μουπανε οτι πρεπει να πληρωσω παλι ολα απο την αρχη και πια δεν ειμαι και κατω 5ετιας ναχω εκπτωση...

 

τελικα η ιδιωτικη πρωτοβουλια τα παντα μπορει...

να τα βλεπει το τεε που τοσα χρονια δεν εφτιαξε ενα δωρεαν δικο του με τοσα λεφτα απο συνδρομες.....μπορει ναχουνε και ποσοστο απο τις εταιριες...

 

 

 

και παλι μπραβο......

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό! Παίζει άψογα και σε iPhone. Καλή ιδέα να το κάνεις σε php, έτσι είναι προσβάσιμο από κάθε συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα ήταν ο κύριος λόγος που το έκανα.

Ακόμη και για προγράμματα κινητής που δεν περιλαμβάνουν δεδομένα, εαν απενεργοποιήσετε τις εικόνες, η χρέωση είναι ελάχιστη.

 

Το έχω δοκιμάσει σε opera moblie, fenec(PPC mozilla),

SkyFire, opera mini (συμβατό με όλα τα κινητά που έχουν java) και PocketIE.

Δεν το έχω δοκιμάσει σε WAP browsers που κατα κανόνα δεν υποστηρίζουν CSS, όμως ήδη έχουν ξεπεραστεί στις μοντέρνες συσκευές.

 

Edit:

Changelog 27/5/2009

 

Added! Το πολυαναμενόμενο XML

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Επειδή το πρόγραμμα αμοιβών που έχω είναι κάποιας ηλικίας, δεν είχα τη δυνατότητα να ελέγξω τα XML εκτενώς, οπότε η χρήση τους γίνεται μετά από έλεγχο με δική σας ευθύνη.

Βέβαια τα ελέγχει και το ΤΕΕ κατά την υποβολή, οπότε αν γίνει δεκτό δε θα έχετε πρόβλημα.

Μη ξεχνάτε να συμπληρώσετε στοιχεία ιδιοκτήτη και Μηχανικού για να περάσει το XML τον έλεγχο συμβατότητας.

 

Added! Επιλογή μηχανικού για το Τοπογραφικό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.