Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν υπολογισμός αμοιβής μηχανικών και δημιουργία xml


Gousgounis

Recommended Posts

Λογικά θέρμανση μόνο.

Ηλεκτρολογικά και λοιπές μελέτες αν πρόκειται για άλλη χρήση πλην κατοικίας

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Όχι δε φταις εσύ.

 

Υπάρχει κάποιο σφάλμα κατα τήν κρυπτογράφιση και την μεταφορά των δεδομένων στο api του tinyurl που δεν κατάφερα ακόμη να εντοπίσω.

Το περίεργο είναι ότι σε κάποιες περιπτώσεις λειτουργεί και σε άλλες όχι, χωρίς εμφανή συσχέτιση.

Τουλάχιστον το σφάλμα δεν επηρεάζει τη λειτουργία του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θεωρητικά θα πρέπει να γραφτεί απο την αρχή ένας xml parser που να συσχετίζει τα δεδομένα του xml με τα πεδία του προγράμματος.

Δεδομένου ότι το xml δε περιλαμβάνει όλα τα πρωτογενή δεδομένα που εισάγονται στο πρόγραμμα αλλά τα αποτελέσματα των υπολογισμών, δε το βλέπω να γίνεται.

Επίσης για να ενσωματώσω βάση δεδομένων, θα χρειαστούν εκτός απο λογαριασμούς χρήστων, ένα σωρό προσωπικά δεδομένα που δε θέλω να αποθηκεύονται στον server μου.

Όταν βρεθεί ελεύθερος χρόνος να ασχοληθώ ξανά με το πρόγραμμα (που μέχρι τις 8/2/2014 δεν το βλέπω :)) αν δε καταφέρω να το διορθώσω θα δώσω επιλογή εμφάνισης του FullURL για αποθήκευση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στην εφαρμογή όταν δηλώνω πολλαπλή εφαρμογή έστω 2 με περιβάλλοντα χώρο έστω 100 μ2 παρατηρώ στους προυπολογισμούς  στο μεν για ΤΕΕ ορθά υπολογίζει τον περιβ.χώρο μια φορά όπως φαίνεται και στα αθροίσματα στο δε για πολεοδομία υπολογίζεται σωστά πλην όμως στα αθροίσματα λαμβάνει το διπλάσιό του.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα κατάστημα θέλω να κατεδάφιση τη σκάλα που οδηγεί στο πατάρι του καταστήματος και να δημιουργήσω μια άλλη καινούργια σε αλλη θέση.Πως θα βγάλω την αμοιβή; Τι θα επιλεξω για έργο και τι για επιφάνεια στο πρόγραμμα;Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις με μικρής κλίμακας (αφού ουσιαστικά πρόκειται για εσωτερική διαρρύθμιση που δεν επηρεάζει το περίγραμμα ή τις όψεις της ιδιοκτησίας), δε χρειάζεται νόμιμη αμοιβή.

 

@mateoste όντως πρόκειται για bug. Θα διορθωθεί.

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται με μικρή κλίμακα, γιατί θα ρίξω τη σκάλα, μπετόν και τούβλα και θα κάνω καινούργια σε άλλο μέρος. Πρέπει να ανοιζω τρύπα στην οροφή με διαμαντοκοπη.Θέλει εκτός των αλλων,κανονική στατική μελέτη. Έτσι μου ειπαν στην πολεοδομία.

Αν μπορείς πες μου στο ερώτημα 518 τι επιλέγω για να βγάλω αμοιβή.

Ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.