Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δωρεάν υπολογισμός αμοιβής μηχανικών και δημιουργία xml


Gousgounis

Recommended Posts

ειναι 200 ευρω επιπλεον.σε προηγουμενο μυνημα σου

Gousgounis και συγκεκριμενα στο #338 γραφεις πως δεν απαιτειται στις νομιμοποιησεις το κη????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τότε έγραφα για τις τακτοποιήσεις, όχι για τις νομιμοποιήσεις με έκδοση αδείας.

(Μέσα στην άδεια μπορεί να εμφανίζονται και τακτοποιημένες κατασκευές που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις νομιμοποίησης).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχετε υπόψη σας αν υπάρχει κάπου δημοσιευμένη η νέα βάση δεδομένων τιμών πεδίων για αμοιβές;

Τι εννοείς συν/φε

ή

ποια είναι η παλιά βάση δεδομένων τιμών πεδίων για αμοιβές?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στο πρόγραμμα (meleth.gr) στη μελέτη ενεργειακής απόδοσης δεν υπολογίζει προσαύξηση λόγω εκτός έδρας (έχω βάλει χλμ εκτός έδρας σε αρχιτέκτονα και μηχανολόγο),

ενώ στο τεύχος ΤΕΕ τα έχει υπολογίσει και υπάρχει απόκλιση. Γνωρίζετε πως μπορεί να διορθωθεί?

Link to comment
Share on other sites

vassia αν σου είναι εύκολο πέρασέ μου το tinyURL και το τεύχος του ΤΕΕ (για να κάνω τη σύγκριση) με ένα PM για να το διορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω παρατηρήσει ότι τώρα τελευταία τις προσαυξήσεις (προσθήκη, επισκευή κλπ) ή το σύνολο μελετών και επιβλέψεων δεν τα υπολογίζει με αποτέλεσμα να χρειάζεται να κάνω υποβολή 2-3 φορές καθέ φορά. Σε γενικές γραμμές όταν υπολογίσεις μελέτες και στην συνέχεια ζητήσεις υπολογισμό μελετών και επιβλέψεων τότε χάνει τις ρυθμίσεις προσθήκης διαρύθμισης, τοπογραφικου κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω υπολογισμός αμοιβής που έκανα δεν μου κατεβάζει το αρχείο xml για το ΤΕΕ

Υπολογισμός Κόστους Ενεργειακής Επιθεώρησης βάσει Π.Δ.100/2010

 

Διαμόρφωση υπολογιστη Firefox & Opera  Win 7 (δοκιμή με 2 browsers)

Edited by basgoud
Link to comment
Share on other sites

georgecv δεν έχω αλλάξει κάτι στον κώδικα τώρα τελευταία που να δικαιολογεί τέτοια συμπεριφορά, οπότε υποθέτω πως είναι θέμα του πως ο browser χειρίζεται το back.

Στον Firefox απο τα αποτελέσματα πατώντας το πισω, δεν αλλάζουν τα δεδομένα που εισήγαγες.

Να τονίσω πως δεν θέλω να χρησιμοποιήσω cookies για την αποθήκευση προσωπικών δεδομένων (παρα μόνο όταν ο χρήστης επιλέξει να κάνει αποθήκευση στοιχείων σε αυτά)

 

basgoud έχεις δίκιο, όμως λόγω πίεσης χρόνου δε ξέρω πόσο σύντομα θα το διορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.