Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αμοιβή μηχανικού, Φορολογικά


bt.architecture

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η διαδικασία των αμοιβών περιγράφεται σε αυτό το παλαιότερο post:

 

http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=227135&postcount=1075

 

ananton τι εννοείς "πρότυπο xl";

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

Στο σύστημα πληρωμής του ΤΕΕ για ελάχιστη αμοιβή για ρύθμιση ημιυπαίθριου χώρου, στην ένδειξη για τα τετραγωνικά του χώρου που τακτοποιείται έβαλα 36, πήρα εντολή πληρωμής και κατατέθηκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου στην τράπεζα. Διαπίστωσα όμως ότι έγινε κάποιο λάθος και τελικά τα τετραγωνικά είναι 32. Τι πρέπει να κάνω τώρα; Γνωρίζει κάποιος; Δεν έχω πάει ακόμη το φάκελο στην πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα έχω και γω.

Από βιασύνη έγγραψα λάθος τον αριθμό της διεύθυνσης του έργου στο αντίστοιχο πεδίο και το αντιλήφθηκα αφού έβγαλα διαταγή πληρωμής. Μπήκα στη φόρμα να το διορθώσω και δηλώθηκε σαν νέο έργο (πήρα και έγκριση του ΤΕΕ)!

Να βγάλω διαταγή πληρωμής ξανά και να πετάξω την πρώτη στα σκουπίδια; Θα υπάρξει πρόβλημα, που θα έχω ουσιαστικά δηλωμένο έργο με διαταγή πληρωμής, αλλά η πληρωμή δεν θα γίνει ποτέ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα αν απλά υπάρχουν δύο εντολές πληρωμής, χρησιμοποίησε μόνο αυτή που θέλεις. Το θέμα με εμένα είναι ότι η κατάθεση της αμοιβής στην τράπεζα έγινε με βάση την πρώτη εντολή πληρωμής, οπότε αν βάλω τη δεύτερη εντολή στο φάκελο για την πολεοδομία, δε συμφωνούν οι κωδικοί των δύο εγγράφων (εντολή πηρωμής του ΤΕΕ και τριπλότυπο πληρωμής στην τράπεζα).

Link to comment
Share on other sites

Βρε συναδελφε...

 

Η εντολη πληρωμης ειναι για την τραπεζα δεν παει στην πολεοδομια...

 

Στην πολεοδομια πας το εντυπο με το υδατογραφημα του ΤΕΕ...

Αρα πηγαινε το σωστο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.