Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βιβλιογραφία για φωτοβολταϊκά συστήματα


Θάνος

Recommended Posts

Τι ΦΒ σύστηματα θέλεις να φτιάξεις; Διασυνδεμένα ή αυτόνομα. Για διασυνδεδεμένα τα 2ήμερα σεμινάρια της SMA Hellas είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ευχαριστούμε συνάδελφοι!!

κάθομαι που κάθομαι χάριν ανεργίας :razz:, να και κάτι ωραίο και χρήσιμο για διάβασμα και μάλιστα μαζεμένο!!!

επειδή θέλει ένας συγγενής μου να κάνει κάποια εγκατάσταση, θέλουμε να το ψάξουμε το θέμα οπότε ίσως επανέλθω με ερωτήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ευχαριστώ πολύ και εγώ για τα links σας! Είμαι νέος μηχανικός, με πολυυυυυ χρονο διάβασμα και μελέτη και διαρκώς αναζητώ νέο υλικό οπότε ευχαριστώ πολύ...!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

κατ' αρχήν συγχατήρια στον/στους δημιουργούς του site βοηθάει αρκετά και λυνει πολλες απορίες που μας απασχολούν εν συνεχεία να ευχαριστήσω όλους τους συναδέλφους που ανέβασαν links ή αλλες πληροφορίες που με βοήθησαν στην μελέτη Φ/Β συστημάτων.

παράκληση θερμή προς τον συνάδελφο mafiagallou να ξαναανεβάσει τα link διότι δεν λειτουργούν.

ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To βιβλιο αυτο το πανακριβο που ανεφερθηκε πιο πανω οτι ειναι καλο,υπαρχει και στο ιντερνετ,δεν ειναι δυσκολο με ενα search να το βρειτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας κι από εμένα μιας και είμαι νέο μέλος! θελω να μάθω σχετικά με τα φωτοβολταικά. είμαι πτυχιούχος μηχανολόγος μηχανικός. έχω δικαίωμα υπογραφής? υπάρχει κάποιο βιβλίο που να αναλύει τα πάντα για τα φωτοβολταικά? μελέτη, εγκατάσταση κ.τ.λ? ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο club..

 

Υπάρχει άπειρη βιβλιογραφία....μάλλον θα χάσεις τη μπάλα....8α σου στείλω την διπλωματική μου εργασία της οποίας τα 4 πρώτα κεφάλαια είναι βιβλιογραφικά και θα μάθεις πολλά πράγματα για τρόπο λειτουργίας-μελέτη-εγκατάσταση φ/β συστημάτων....

 

Στείλε μου με προσωπικό μήνυμα το mail σου...

Link to comment
Share on other sites

"Υπάρχει άπειρη βιβλιογραφία";

Εγώ έχω βρει μόνο 2 βιβλία στην αγγλική γλώσσα κάπως πρακτικά για ΦΒ εγκαταστάσεις.

1.Photovoltaics for Professionals: Solar Electric Systems Marketing, Design and Installation

2.Planning and Installing Photovoltaic Systems: A Guide for Installers, Architects and Engineers

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.