Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βιβλιογραφία για φωτοβολταϊκά συστήματα


Θάνος

Recommended Posts

  • 1 month later...

Γειά σας και από εμένα. Είναι νέα στον χώρο και έχω αρχίσει να ασχολούμαι με φωτοβολταϊκά. Αν μπορούσε καποιος να με βοηθήσει με σχετική βιβλιογραφία θα του ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ψάξε στο διαδίκτυο, υπάρχει άφθονο υλικό τόσο για τη θεωριτική όσο και για τη πρακτική διαδικασία. Υπάρχουν πτυχιακές, δημοσιέσεις καθώς και παραδείγματα μελέτης συστημάτων (βέβαια όχι με πολύ μεγάλη λεπτομέρια για ευνόητους λόγους) Αν σε ενδιαφέρει να αγοράσεις βιβλίο, καλό είναι το Ήπιες Μορφές Ενέργειας III το οποίο έκανα και στη σχολή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλους,

 

Ψαχνω ενα βιβλιο με τίτλο

 

'Φωτοβολταϊκά συστήματα', Συγγραφείς: Φραγκιαδάκης Ιωάννης Ε

 

Μήπως μπορει κάποιος να βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι από εμένα μιας και είμαι νέο μέλος! θελω να μάθω σχετικά με τα φωτοβολταικά. είμαι πτυχιούχος μηχανολόγος μηχανικός. έχω δικαίωμα υπογραφής? υπάρχει κάποιο βιβλίο που να αναλύει τα πάντα για τα φωτοβολταικά? μελέτη, εγκατάσταση κ.τ.λ? ευχαριστώ εκ των προτέρων!

...βρίσκεις εναν ηλεκτρολόγο συνεργατη και προχώρας

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

δεν εχω ασχοληθει ξανα με μελετες φ/β και θελω να αρχισω μιας και μ ενδιαφερει σαν αντικειμενο..

 

η ερωτηση μου ειναι εαν διαβαζοντας βιβλιογραφια και συλλεγοντας πληροφοριες μπορεις να μαθεις ικανοποιητικα το αντικειμενο?

 

 

τι με συμβουλευετε ..πως να ξεκινησω?χρειαζομαι την αποψη σας..

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ διαβασμα και καλο θα ηταν να βρεις καποιον που ηδη ασχολειται και να εχει τη διαθεση να απαντα στις αποριες σου,να μην σε βλεπει ανταγωνιστικα και σου δειχνει μικρα κολπα που θα μειωσουν παρα πολυ το χρονο μελετης .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.