Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βιβλιογραφία για φωτοβολταϊκά συστήματα


Θάνος

Recommended Posts

Στείλε μου με προσωπικό μήνυμα το mail σου...

Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμε με το αντικείμενο και τα 'χω χάσει..Έχω βρει αρκετά πράγματα αλλά δεν ξέρω πως να τα διαχειριστώ..Θα βοηθούσε πολυ αν μπορούσες να μου την στείλεις και εμένα.. Το mail μου είναι: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανθυγιεινά ομολογουμένως αν τα φας....μην ακούω κουταμάρες. Αυτοί που τα λένε να μας πουν σε ποιο φαινόμενο τα βασίζουν. Όλοι γενικά κι αόριστα...γεμίσαμε απόψεις.

 

Θα ήταν χρήσιμο πάντως να βλέπαμε μια τεχνική έκθεση για ανάλυση κύκλου ζωής ενός πάνελ και ποιο το περιβαλλοντικό του αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συνάδελφε mafiagialou.μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις τα παρακάτω αρχεία στο email: [email protected] , γιατι δεν μπορώ να τα κατεβάσω..

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

http://rapidshare.com/files/167910395/DIPLOMATIKES.rar.html

http://rapidshare.com/files/167917379/DIAFORA_EGRAFA.rar.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν μπορεί κάποιος να μου συστήσει ένα βιβλίο το οποίο να περιορίζεται μόνο σε τεχνικά και πρακτικά ζητήματα τοποθέτησης Φ/Β,είτε σε στέγη είτε πάρκο.Δηλαδή πως να κάνω την μελέτη,τον σχεδιασμό και τον έλεγχο.Δεν θέλω βιβλίο που να μου εξηγεί το Φ/Β φαινόμενο,από ποιον ανακαλύφθηκε κτλ.Έχω δει τις προτεινόμενες βιβλιογραφίες,απλά ρωτάω πιο λέτε να είναι μέσα στα πλαίσια των πραγμάτων που ζητάω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
......Δηλαδή πως να κάνω την μελέτη,τον σχεδιασμό και τον έλεγχο.Δεν θέλω βιβλίο που να μου εξηγεί το Φ/Β φαινόμενο,από ποιον ανακαλύφθηκε κτλ....

 

......ελπίζω να υπάρχει..... μέχρι τέλος του 2011

Link to comment
Share on other sites

@Fabio

 

Το βιβλίο του Περδίου "Φωτοβολταϊκές Εγκαταστάσεις" πιστεύω ότι ασχολείται περισσότερο με πρακτικά θέματα, σύμφωνα με έρευνα αγοράς που έκανα πέρσι το καλοκαίρι (στην ελληνική βιβλιογραφία).

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ..................

Αν ψάξεις τις βιβλιοθήκες των Πανεπιστημίων, π.χ nemertis Πάτρα θα βρείς αρκετές διπλωματικές που έχουν ασχοληθεί με το θέμα, συμβούλη μην περιμένεις μασημένη τροφή πάρε απο παντού πληροφορία και ψάξτο, εγώ είχα βρεί σε κάποιες διπλωματικές πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις τις βιβλιοθήκες των Πανεπιστημίων, π.χ nemertis Πάτρα θα βρείς αρκετές διπλωματικές που έχουν ασχοληθεί με το θέμα, συμβούλη μην περιμένεις μασημένη τροφή πάρε απο παντού πληροφορία και ψάξτο, εγώ είχα βρεί σε κάποιες διπλωματικές πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

 

Ευχαριστώ κάπως έτσι κινούμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.