Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκπιπτώμενες δαπάνες ελεύθερου επαγγελματία Μηχανικού


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγνώμη, κατάλαβα λάθος δες εδώ:

 

 

ΝΟΜΟΣ 2238/1994. Κύρωση του Κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος. Ενημερωμένος μέχρι και τον N.4110/2013 - ΚΦΕ: ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΦΟΡΟΥ -Άρθρα 54-58, ΑΠΟΔΟΣΗ ΦΟΡΟΥ - Άρθρα 59-60, ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ - Άρθρα 61-65, ΕΛΕΓΧΟΣ - ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΡΟΥ -Άρθρα 66-75

 

 

http://www.fle.gr/fo...1102013?start=6

 

Ελπίζω να μην έκανα λάθος πάλι :smile: :sad:

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μόνος μου αυτό που ήθελα:

http://www.taxheaven.gr/laws/law/index/law/7

 

Εντούτοις δεν μπορώ να καταλάβω κάτι: Αυτό που με καίει είναι τα τεκμήρια. Αν έχω πολύ μικρό κύκλο εργασιών ή είμαι άνεργος θα φορολογηθώ πάλι με 26% επί τεκμαρτών (δήθεν "αντικειμενικών") εισοδημάτων;

Στο ερώτημα πώς συντηρώ σπίτι και αυτοκίνητο η ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ απάντηση είναι από τραπεζικές καταθέσεις και από βοήθεια από τη μητέρα μου που τη φιλοξενώ, από τα πεθερικά και από ένα ενοίκιο που λαμβάνω. Η γυναίκα μου είναι άνεργη.

Μπορώ να αποφύγω τον τεκμαρτό τρόπο φορολόγησης;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν ακριβώς την κατάσταση είμαστε πάρα πολλοί ε.ε.

Θα μας διαφωτίσει και ο Σωτήρης, αλλά μήπως τα τεκμήρια είναι μαχητά? Και τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν ακριβώς την κατάσταση είμαστε πάρα πολλοί ε.ε.

Θα μας διαφωτίσει και ο Σωτήρης, αλλά μήπως τα τεκμήρια είναι μαχητά? Και τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση?

 

Tα τεκμήρια είναι μαχητά, ωστόσο το μείζον θέμα δεν είναι η μάχη αυτή καθαυτή όσο ο τόπος που θα δοθεί η μάχη και το κόστος της μάχης. Πολλές φορές το κόστος της μάχης είναι αποτρεπτικό στο να δόσεις τη μάχη .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.