Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνική Εκθεση για εγκατάσταση καύσιμου αερίου


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι...

 

Η πολεοδομία μου ζητάει μια τεχνική εκθεση σε ότι αφορα την εγκατάσταση του δικτύο φυσικού αρίου..Υπάρχει καμία πρότυπη τεχνική έκθεση η γράφω ότιν θέλω...?

 

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, πως γίνεται & εμπλέκεται η πολεοδομία στο καύσιμο σέριο αφού είναι αποκλειστική σρμοδιότητα της εκαστοτε ΕΠΑ (στη περιοχή που ανήκει το κτήριο) που ελέγχουν τις μελέτες;

Μήπως εννοείς, η ΕΠΑ της περιοχής, σου ζήτησε τεχνική εκθεση;

Οσο αφορά το περιεχόμενο της τεχνικής εκθεσης, εάν δεν βρεις κάποια στο φορουμ, στείλε μου email να σου στείλω δείγμα

Link to comment
Share on other sites

Δικο μου λάθος, μου το ζητησε η αντιστοιχη Επα.Σε ευχαριστω για το εδιαφερον..σ στελνω email

Link to comment
Share on other sites

Πριν ανοίξεις νέο θέμα πρέπει να ψάξεις στο forum για αντίστοιχα θέματα. Αν κοιτάξεις στα downloads υπάρχει ήδη ένα παράδειγμα.

 

Μην αντιγράψεις όποια μελέτη πέσει στα χέρια σου. Ο κανονισμός είναι αρκετά περίπλοκος και σε κάθε μελέτη υπάρχουν αρκετές διαφορές. Οι λεπτομέρειες στις μελέτες καυσίμων αερίων είναι που κάνουν την διαφορά της τελειότητας από την καταστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της ΕΠΑ Αττικής http://www.aerioattikis.gr υπάρχει μια ενότητα "ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ".

Δίνεις ένα email και εγγράφεσαι, και αφού κάνεις login θα βρεις σε διάφορες ενότητες πολλά και χρήσιμα πρότυπα, αιτήσεις ,οδηγίες κλπ. Ανάμεσα σε αυτά υπάρχει και πρότυπο για τεχνική έκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.