Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μισθός Νέου Μηχανικού με ΑΠΥ


christopografow

Recommended Posts

το θέμα είναι πως το παζαρεύεις,αλλά θα είσαι μειονεκτιή θέση.Δεν τα βρίσκετε , φεύγεις , και δεν σου εγγυάται κανείς τι και αν θα βρείς , πόσο μάλλον το αν θα εξασφαλίσεις περισσότερα χρήματα...Τι να πώ...Θα κάνω μια νίξη στο αφεντικό γιατί δε πολυ τραβάει ετσι το πράμα.Εργοτάξιο , πολλές ώρες , πολύ δουλειά γραφείου , δεν τραβάει και για πολύ ακόμα με αυτά τα μισθά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εργασια σε εργοταξιο με 10ωρα-12ωρα και Σαββατα πολλες φορες, πιεση και τρεξιμο αρκετο, και δεν καθαριζεις (γενικα) κανα 1200-1300 πεντακαθαρο (για νεο παντα) δεν συμφερει..Τι εμπειρειες και πρασινα αλογα. Θα σπασεις δεν θα αντεξεις θα ψαχτεις αλλου

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μου..γενικα ειναι χαλια η κατασταση. Εχω ακουσει απο γνωστους μου για ατομο που ζητησε μισθο 800 καθαρα και δεν πηρε την δουλεια γιατι τον θεωρησαν "τι ναναι", και ατομο που ζητησε 1200 παλι εφαγε πορτα γιατι θεωρηθηκε εκτος πραγματηκοτητας. Οπως και ναχει την αλλη εβδομαδα εχω συνεντευξη σε εγοταξιο για δουλεια με ΔΠΥ απο οτι μου ειπαν 10ωρα και Σαββατα. Θα με ρωτησουν σιγουρα μοσθο τι να πεις εκει? Να το παιξεις καλο παιδι η να διεκδικησεις? Προσανατολιζομαι στο δευτερο και οτι γινει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μου..γενικα ειναι χαλια η κατασταση. Εχω ακουσει απο γνωστους μου για ατομο που ζητησε μισθο 800 καθαρα και δεν πηρε την δουλεια γιατι τον θεωρησαν "τι ναναι", και ατομο που ζητησε 1200 παλι εφαγε πορτα γιατι θεωρηθηκε εκτος πραγματηκοτητας. Οπως και ναχει την αλλη εβδομαδα εχω συνεντευξη σε εγοταξιο για δουλεια με ΔΠΥ απο οτι μου ειπαν 10ωρα και Σαββατα. Θα με ρωτησουν σιγουρα μοσθο τι να πεις εκει? Να το παιξεις καλο παιδι η να διεκδικησεις? Προσανατολιζομαι στο δευτερο και οτι γινει.

 

πόσο σκέφτεσαι να ζητήσεις?είσαι νέος μηχανικος?στείλε μ πμ για ποιο εργοτάξιο αναφέρεσαι γιατί σ αυτό π είμαι υπάρχει αρκετή δουλειά για μηχανολόγους

--------------------------------------------------------------------------

Είναι σημαντικό για μας τους νέους να μαζευτούν εδώ απόψεις και απο συναδέλφους που ναι καιρό στο επάγγελμα ή γενικότερα έχουν κάποια εικόνα για το τι γίνεται...

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Edit".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, DOOM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παντως παιδια στη Θεσσαλονικη τελευταια που πηγα σε 2 συνεντευξεις και οι 2 προσφεραν 700 το μηνα καθαρα και με την επιστροφη της παρακρατησης παει γυρω στα 900..:-x

 

Και μιλαμε για δουλειες οχι οκταωρου..Συνδιασμος γραφειου-εργοταξιου με Σαββατο μεσα..

 

Εχουν τρελαθει τελειως..Στον εναν που του ειπα για 900 καθαρα + επιστροφη παρακρατησης μου ειπε οτι ειναι υπερβολικα πολλα τα λεφτα..:shock:

 

Και εχω και 1,5 χρονο προυπηρεσια..

 

───────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

 

Και εχω και 1,5 χρονο προυπηρεσια..

 

Δε γράφεις όμως τι ειδικότητα έχεις και αν είσαι διπλωματούχος ή Τ.Ε.

Link to comment
Share on other sites

εγω έπαιρνα 1500 με ΦΠΑ δικό μου, παρακρατηση δικιά τους, τσμεδε δικό μου αλλά πλήρωνε νοίκι και αμάξι (ήμουν εκτός έδρας), χώρις δώρα βέβαια...

τώρα ακούω για 700 ευρώ...

ξέρετε πόσα παίρνουν οι εργάτες? οι περισσότεροι αλλοδαποί έτσι...

900 στα επίσημα χαρτιά, 2000 στο χέρι...

άντε γεια...αλλά βέβαια αν είσαι ΑΕΙ, πουλάς μόνο την σφραγίδα σου και την υπογραφή σου, δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

αλλά βέβαια αν είσαι ΑΕΙ, πουλάς μόνο την σφραγίδα σου και την υπογραφή σου, δυστυχώς...

 

Αυτό θα μπορούσες να το αναλύσεις?

 

Δηλαδή τί άλλο να πουλήσουμε?

 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ πουλάμε.

 

Εγώ έχω να πουλήσω και ελιές και καλσόν βέβαια.;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.