Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Εγκυμοσύνη


akius

Recommended Posts

Κάνε την ερωτηση σου γραπτή!!!

Στα λόγια ο καθένας λέει ότι του κατέβει...

Ζήτησε με ποιο ΦΕΚ, ΥΑ, εσωτερική κοινοποιηση, κλπ έγινε η ''κατάργηση''. ΓΡΑΠΤΩΣ!!

Υποτίθεται ότι όλοι τους πληρώνονται από μας για να εξυπηρετούν εμἀς....Μην τους αφήσεις σε χλωρό κλαρί, και αν έχεις κανα νεο ενημερωσε μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 236
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Συναδελφε Drenin, ρωτησα πριν 1 εβδομαδα στοΤΣΜΕΔΕ Τρικαλων και μου ειπανε πως πλεον το επιδομα τοκετου

θα ειναι 800 - 900 ευρω και θα τα παιρνουμε μονο στην περιπτωση οταν ο τοκεκος γινεται σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ νοσοκομειο!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να καταργηθεί από τη μια μέρα στην άλλη???

Εγώ είμαι έγκυος στον 7ο μήνα. Έχω δώσει ένα κάρο λεφτά σε εξετάσεις, φάρμακα και γιατρό με την προοπτική ότι θα πάρω τα 2500 όταν γεννήσω τον Αύγουστο.

Τα 900 ο ΕΟΠΥΥ τα δίνει ενώ κατά τη διάρκεια των 9 μηνών καλύπτει και γιατρό και φάρμακα και εξετάσεις.

 

Με ποια λογική το κόβουν έτσι?

 

το να το κόψουν πχ για όσες είναι 2-3 μηνών την 1/6 που μπαίνουμε στον ΕΟΠΥΥ το καταλαβαίνω. Αυτές, όμως θα έχουν τα ενδιάμεσα "έσοδα".

 

Έχω φρικάρει...

 

ΤΣΜΕΔΕ Θεσ/νίκης, κλασικά στα τηλ δεν απαντάει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η γυναίκα μου είναι στο μήνα της και αν ισχύει το 800 -900 Ε αντί για 2500 Ε την κάτσαμε την βάρκα Θα βγω στην γύρα για χρήματα Κουράγιο συν - Ελληνες..........

Link to comment
Share on other sites

Ελεος πια.

Δουλευουμε δε δουλευουμε πληρωνουμε εισφορες.

Θα τις αυξησουν κιολας.

Δεν δικαιουμαστε αδειες μητροτητας ή εξαμηνα ΟΑΕΔ.

Μας κοβουν και το επιδομα.

Τι αδικια ειναι αυτη.

 

Κι εγω στον 6ο μηνα...

Edited by mlne
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ δεν υπάρχει σχετικά κάτι άλλο για το επίδομα τοκετού , παρά το ποσό των 2500 Ε Ούτε είδα κάποια ανακοίνωση για κάτι διαφορετικό .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.