Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ειδικά θέματα: Ημ/νια μετατροπής χρήσης


yorgho

Recommended Posts

@paradeisenia

η είσοδος προς την κατοικία γίνεται μέσα από το κατάστημα; (κουφό, αλλά είπα να ρωτήσω)-->αναγκαστικά ένας φάκελος και το πατάρι πάει σαν κατάστημα, γιατί είναι ενιαίος ο χώρος και η "νέα χρήση" από ...κοπανιστός αέρας γίνεται ίδια με τον νόμιμο χώρο που έρχεται να συμπληρώσει

 

αν το πατάρι έχει ξεχωριστή είσοδο ανεξάρτητη εγώ θα το πήγαινα με δύο φακέλους (σημειώνω πως έχουν ακουστεί αντίθετες απόψεις σε σχετικές άλλες υποθέσεις από συναδέλφους)

έτσι, ο κάτω χώρος-->κατάστημα

το πατάρι-->κατοικία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 238
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για την απάντηση....όμως στο υποργείο που ρώτησα μου απάντησαν οτι μπορώ να έχω κατοικία στο πατάρι καταστήματος.....το θέμα είναι οτι έχω διαφορά στο πρόστιμο.....

 

hotpepper έχει διαφορετική είσοδο για την κατοικία.....κ η διαφορά στο πρόστιμο είναι σχεδόν 2000 ευρώ.για όλες τις βλακείες που έχουν κάνει εμείς τρέχουμε.....ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω, σε άδεια του 2008, που έχει πάρει σφραγίδα για ρευματοδότηση στις 31/05/2010, σύμφωνα με την τροπολογία, θα μπορεί να υπαχθεί στον ν.3843/10??

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει σχέση το ρεύμα αλλά το πότε βγήκε η άδεια (η αναθεωρήθηκε)

Διάβασε τον νόμο

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δηλώσεις ότι εκλεισες τον Η/Χ μετά τις 31/05/2010. Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Αν κάποιος συνάδελφος το έχει αντιμετωπίσει ας ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω, σε άδεια του 2008, που έχει πάρει σφραγίδα για ρευματοδότηση στις 31/05/2010, σύμφωνα με την τροπολογία, θα μπορεί να υπαχθεί στον ν.3843/10??

 

Ναι αυτό που λέει ο Αντώνης δεν στέκει, θα πρέπει να δηλώσεις ότι έκλεισες προ 31/6/2009 χοντρικά τώρα προ.......της ημερομηνίας που ψηφίστηκε ο νόμος Σουφλιά. Θα κατηγορηθείς βέβαια για ψευδή δήλωση 31/5/2010 αλλά δεν πειράζει.........αυτές τις περιπτώσεις καλύπτει ο νόμος και την πληθώρα που ως σήμερα δήλωναν ότι αυθαιρεσίες δεν είχαν γίνει και μετά τρέχαν να τακτοποιήσουν..........:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που πήγαν άραγε να ρυθμίσουν πριν τη διευκρίνηση και τους αρνήθηκαν γιατί είχαν ημ/νια >28/4 θα το μάθουν; Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.