Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδικά θέματα: Ημ/νια μετατροπής χρήσης


yorgho

Recommended Posts

Υπάρχει στα downloads έγγραφο της ΔΟΚΚ με ημ/νία Σεπτέμβριο, το οποίο αναφέρει ότι σύμφωνα με τη γνώμη της ΔΟΚΚ ΔΕΝ πρέπει να γίνονται δεκτές αιτήσεις ρύθμισης με ημνία μετατροπής της χρήσης του χώρου μετά τις 28.4.2010.

 

 

Τι πίνεις και δεν μας δίνεις :?: 8-)

 

Μαζί διαφωνούσαμε στα παλιότερα ποστ. ;)

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΗΣ ΔΟΚΚ ΛΕΜΕ

 

 

:):D:):D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 238
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

armenopoulos, η νεα εγκυκλιος δεν αναιρει την παλια, απ' ο'τι καταλαβαινω....anyway σχετικα με αυτο το ηλιθιο θεμα, παλι καταληγω στο συμπερασμα οτι ο καθενας εχει τη δικη του αποψη.Αλλο ενα θαυμα της Ελληνικης Διοικησης....σαν αυτο της περασμενης Παρασκευης, οπου 6 σεβαστοι μηχανικοι ειχαν χωριστει σε 2 αποψεις.

 

Επισης, πινω κατι αποξηραμενα μανιταρια απο Κογκο!!!!!!!:lol:*

Link to comment
Share on other sites

....anyway σχετικα με αυτο το ηλιθιο θεμα, παλι καταληγω στο συμπερασμα οτι ο καθενας εχει τη δικη του αποψη.

zavi μου, δεν εχει ο καθένας μας τη δική του άποψη :(

 

απλά στο ΥΠΕΚΑ ειναι ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΣ με πολλαπλές παράλληλες και αντιφατικές προσωπικότητες :-x

και σε λίγο θα τρελένουν και εμάς :???:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

η εγκύκλιος του υπεκα ειναι σαφεστατη.Εχει ομως κανείς περάσει ρυθμιση με ημερομηνια μετατροπης μεσα στο 2011;

 

επίσης δεν βλέπω τον λόγο να μην βαζουμε ολοι μια μερα νωριτερα απο την υδ την ημερομηνια μετατροπής,για να αποφευγουν και οι ιδιοκτητες τις κακοτοπιες με τα αναδρομικα...

 

δεν υπάρχει κανεις;armenopoulos, εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Zavi, δεν έχεις δίκιο, γενικά σου δίνω 1000 δίκια και μ' αρέσει απιστευτα΄το χιούμορ και ο αυθορμητισμός σου αλλά μια φορά σε τσάκωσα και... είσαι απ' οξω.

Εγώ ο ίδιος πήρα την Υπευθηνη στην ΔΟΚΚ και δια στόματος υπουργείου, αναφέρει ότι αρκεί η άδεια να έχει εκδοθεί η αναθεωρηθεί πριν της ... όποτε λέει ο νόμος αλλά η ημερομηνία μετατροπής χρήσης μπορεί να είναι μετά της 28/4/10 αρκεί η υ.δ. να είναι ακόμη μακρύτερα.

Δηλαδή συγκεκριμένα κα. Τάδε μου της λέω, μπορώ να δηλώσω χώρο που άλλαξε χρήση τον Ιανουάριο του 11 και να κάνω δήλωση το φεβρουάριο, σαφώς μου αναφέρει, δεν διαβάζετε άλλωστε την αντίστοιχη εγκύκλιο....?

Οπότε, αφήστε τι λένε οι κατά τόπου πολεοδομίες, κάντε ότι λέω παραπάνω και η Δοκκ είναι στο πλευρό σας.

Διευκρινήσεις, αν δεν πιστευετε πάρτε οι ίδιοι τηλέφωνο και ρωτήστε την. - θα την πρήξουμε-

και δευτερον, μην δεχτείτε αρνητική απάντηση της πολεοδομίας, ζητήστε την γραπτώς και αφήστε τους αυτούς μετά να ψάχνουν να βρουν το φίδι.....

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαφεστατη η εγκυκλιος,απλα ηθελα να ρωτησω αν περναει στις πολεοδομιες....δεν μπορω τωρα να ασχολουμαι δυο βδομαδες για 230ευρω μικτα ,να πεισω τον υπαλληλο και ο ιδιοκτητης να ωρυεται......δεν υπαρχει ενας που να τοχει περασει,αυτο ρωταω.....

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω τωρα να ασχολουμαι δυο βδομαδες για 230ευρω μικτα ,να πεισω τον υπαλληλο και ο ιδιοκτητης να ωρυεται

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι. Ακόμα και να σου πει κάποιος πως το πέρασε με ημερομηνία 2011, εσύ θα το ρισκάρεις;

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαφεστατη η εγκυκλιος,απλα ηθελα να ρωτησω αν περναει στις πολεοδομιες....δεν μπορω τωρα να ασχολουμαι δυο βδομαδες για 230ευρω μικτα ,να πεισω τον υπαλληλο και ο ιδιοκτητης να ωρυεται......δεν υπαρχει ενας που να τοχει περασει,αυτο ρωταω.....

 

 

και γω δεν σε καταλαβαίνω. Σου δημοσιεύω την υπεύθηνη απάντηση του Υπουργείου και σου γράφω και να τους πάρεις τηλέφωνο αν δεν με πιστευεις. Δεν θα ασχοληθώ να σου εξηγώ και να ξαναλέω τα ίδια εγώ θα περάσω 6 φακέλους έτσι και αν τολμήσει η πολεοδομία και μου τυο αρνηθεί θα καλέσω επιτόπου τον Υπουργό να τους τα ψάλει η Μπιρμπίλη.....................Σοβαρά τώρα με ποιο σκεπτικό θα στο αρνηθεί, η εγκύκλιος το λέει καθαρά, αν αυτοί το μεταφράζουν αλλοιώς ζητάω να καλέσουν την ΔΟΚΚ, με τον ισχυρισμό ότι εγώ ήδη την έχω καλέσει και ξέρω την απάντηση, ώστε να τους τα πει η κα. Γαρδίκη, ειδεαλλοιώς αν δεν την καλούν γραπτή απάντηση γιατί δεν κάναν δεκτό το φάκελο μου και τότε τους βρίσκει η Υπουργός και τους σκίζει.................

χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

αν αυτοί το μεταφράζουν αλλοιώς ζητάω να καλέσουν την ΔΟΚΚ, με τον ισχυρισμό ότι εγώ ήδη την έχω καλέσει και ξέρω την απάντηση, ώστε να τους τα πει η κα. Γαρδίκη, ειδεαλλοιώς αν δεν την καλούν γραπτή απάντηση γιατί δεν κάναν δεκτό το φάκελο μου και τότε τους βρίσκει η Υπουργός και τους σκίζει.................

 

Μην τον παρεξηγείς. Αυτό σου είπε ο/η συνάδελφος. Πως δε θέλει να ρισκάρει για «230 ευρώ (μεικτά???)» όλη αυτή την αναμπουμπούλα. Είναι θέμα επιλογής. Μεταξύ μας ούτε εγώ το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

και γω δεν σε καταλαβαίνω. Σου δημοσιεύω την υπεύθηνη απάντηση του Υπουργείου και σου γράφω και να τους πάρεις τηλέφωνο αν δεν με πιστευεις. Δεν θα ασχοληθώ να σου εξηγώ και να ξαναλέω τα ίδια εγώ θα περάσω 6 φακέλους έτσι και αν τολμήσει η πολεοδομία και μου τυο αρνηθεί θα καλέσω επιτόπου τον Υπουργό να τους τα ψάλει η Μπιρμπίλη.....................Σοβαρά τώρα με ποιο σκεπτικό θα στο αρνηθεί, η εγκύκλιος το λέει καθαρά, αν αυτοί το μεταφράζουν αλλοιώς ζητάω να καλέσουν την ΔΟΚΚ, με τον ισχυρισμό ότι εγώ ήδη την έχω καλέσει και ξέρω την απάντηση, ώστε να τους τα πει η κα. Γαρδίκη, ειδεαλλοιώς αν δεν την καλούν γραπτή απάντηση γιατί δεν κάναν δεκτό το φάκελο μου και τότε τους βρίσκει η Υπουργός και τους σκίζει.................

χαχαχαχα

ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΙΔΑΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ.....

μετα απο κανα μήνα και αφου θα τοχουν ολοι οι εμπλεκομενοι ξεπερασει,θα βγει και προχωρημενη εγκυκλιος,να μην αναφερεται καθόλου η ημερομηνια κλεισιματος του χωρου,ετσι ωστε να επαληθευτει το ρητο: "λεφτα υπαρχουν",

ειμαι σιγουρος οτι με κριτηριο την ημερομηνια εκδοσης της οικοδομικης αδειας,θα παραταθει ο νομος επ αοριστον......για να επωφεληθει και ο "χαζος"κατα το κρατος πολιτης....ο νομος προς τα εκει οδευει ......(αλλο που δεν θελουμε βέβαια).επισης highlander εκρήξεις τις στιγμής δεν ωφελουν το φορουμ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.