Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


GP

Recommended Posts

Μα η κατάθεση στον όψεως βρε sundane είχε και ως σκοπό την είσπραξη του 2,048% υπέρ ΤΕΕ, οπότε φυσικά και αν πας στο ταμείο του ΤΕΕ δεν απαιτείται ξανά κατάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Απλα με την αλλαγη στο συστημα του ΤΕΕ, τωρα παλι ολα θα πανε στην ΕΤΕ...

Πληρωναμε στο ΤΕΕ γτ δεν υπηρχε αλλος τροπος..

 

Τωρα παλι στην ουρα απο τις 8πμ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρετε συνάδελφοι. Έχω τον κλασσικό λογαριασμό όψεως της εθνικής. Με πήρανε τηλ. πρόσφατα από το κατάστημα της περιοχής και μου είπανε πως πλέον δεν θα κάνει αυτός ο λογαριασμός για τις καταθέσεις των αμοιβών και γι αυτό να μου ανοίξουν έναν καινούργιο, τον ''εθνικό όψεως''. Χωρίς εξοδα βέβαια, αλλά όντως χρειάζεται αυτή η αλλαγή; Έχει ακούσει κανένας κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικούς μήνες με πήρανε τηλ. από Εθνική και μου είπανε για κάποια "αναβάθμιση;" του όψεως. Όταν πέρασα από την τράπεζα με βάλανε και υπέγραψα κάτι χαρτιά με μικρά γράμματα που ούτε τα διάβασα γιατί βιαζόμουνα στο τέλος δε μου πήρανε και 5€ για την αναβάθμιση!

 

Ps. blackjohn

 

Πήγαινε και πάρε ή διάβασε αυτά τα χαρτιά πριν (και αν...) υπογράψεις για να δούμε τι γράφουνε!

Ελπίζω να μην είναι καμιά παγίδα!!! Πάντως ο αριθμός του λογαριασμού έμεινε ο ίδιος!

Link to comment
Share on other sites

#228

Κατι παιζει γιατι και εμενα μου ειπανε οτι πρεπει να ενημερωθω.Ο λογαριασμος θα μετατραπει σε "εθνικος οψεως".Δεν ειχα χρονο να μου εξηγησουν αλλα απο το νετ βρηκα το παρακατω:

 

Δημοσιεύθηκε: 15:10 - 16/06/11

Η Εθνική Τράπεζα, έχοντας πάντα ως στόχο τη δημιουργία προϊόντων προσαρμοσμένων στις ανάγκες της σύγχρονης επιχειρηματικής πελατείας, δημιούργησε τη νέα πλατφόρμα συνολικής εξυπηρέτησης «Εθνικός Όψεως».

Ο «Εθνικός Όψεως» απευθύνεται στην σύγχρονη μικρή επιχείρηση και στον ελεύθερο επαγγελματία και σηματοδοτεί μια νέα προσέγγιση της Εθνικής Τράπεζας αναφορικά με την καθημερινή εξυπηρέτηση των ελεύθερων επαγγελματιών και των μικρομεσαίων επιχειρήσεων.

Δεν είναι απλά ένας καταθετικός λογαριασμός αλλά το ολοκληρωμένο «ταμείο» του επαγγελματία, μέσω του οποίου μπορεί να πραγματοποιεί τις τραπεζικές συναλλαγές του άνετα και οικονομικά, με σιγουριά, ταχύτητα και ευελιξία, παρέχοντάς του:

• Μηδενικές χρεώσεις για τη διενέργεια αναλήψεων και καταθέσεων

• Πρόσβαση στο λογαριασμό από όλα τα ηλεκτρονικά μέσα του i-bank

• Άμεση διαθεσιμότητα των χρημάτων

• Ταχεία και άμεση εξυπηρέτηση στις καθημερινές συναλλαγές

• Εύκολη παρακολούθηση της κίνησης των λογαριασμών

• Ικανοποίηση των απαιτήσεων του νέου θεσμικού πλαισίου για επαγγελματικούς λογαριασμούς και διενέργεια μισθοδοσίας

• Απλή και ευέλικτη τιμολογιακή πολιτική

 

Τα προνόμια του λογαριασμού περιλαμβάνουν δωρεάν συναλλαγές και ευνοϊκούς όρους. Ειδικότερα:

• επιτόκιο από το 1ο ευρώ που φτάνει ως και 1,50%

• μηνιαίο εκτοκισμό για ακόμα μεγαλύτερη απόδοση

• αυθημερόν valeur πίστωσης μετρητών και μεταφορών

• δωρεάν:

- απόκτηση της Εθνοcash debit για συναλλαγές σε ΑΤΜς και POS σε Ελλάδα και Εξωτερικό

- διενέργεια αναλήψεων και καταθέσεων καθώς και μεταφορών από και προς το λογαριασμό «Εθνικός Όψεως»

- διενέργεια πληρωμών Φ.Π.Α., Ι.Κ.Α., Ο.Α.Ε.Ε.

- διενέργεια μισθοδοσίας μέσω Internet Banking

- εξόφληση λογαριασμών Δ.Ε.Η., Ο.Τ.Ε., Ε.Υ.Δ.Α.Π., κινητής τηλεφωνίας και άλλων υποχρεώσεων μέσω παγίων εντολών ή / και εναλλακτικών δικτύων

- εμβάσματα εσωτερικού σε ευρώ

- χορήγηση μπλοκ επιταγών

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.