Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


GP

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Είμαι νέος μηχανικός και έφτασε η ώρα για την πρώτη κατάθεση αμοιβής. Μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για τον λογαριασμό κατάθεσης στην Εθνική; Τι χρειάζεται για να γίνει; Πόσο χρόνο απαιτεί όλη η διαδικασία; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στο forum.

 

Το θέμα σου έχει ξανασυζητηθεί αρκετά. Ψάξε λίγο με την Αναζήτηση και σε παρακαλώ αν μείνουν άλυτες απορίες να συνεχίσεις τη συζήτηση εκεί.

Η Αναζήτηση βοηθά να μην ξαναποστάρουμε συνεχώς τα ίδια θέματα, κάτι που δημιουργεί προβλήματα οικονομίας και πολυπλοκότητας στο forum.

Σε παρακαλώ επίσης να διαβάσεις τους Κανόνες Συμμετοχής .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί,

 

Πρόσφατα πήγα να ανοίξω λογαριασμό μηχανικού στην Εθνική Τράπεζα, προκειμένου να μου καταθέσει ο Αρχιτέκτονας την αμοιβή που προβλέπεται για μια μελέτη που έκανα.

Εκεί λοιπών μου ζήτησαν να κάνω κατάθεση €750, για 1 ημέρα, προκειμένου να ανοιχθεί ο λογαριασμός.

Τι νταβατζιλίκια είναι αυτά βρε παιδιά. Γνωρίζετε κάτι για το θέμα; Είναι νόμιμο αυτό που μου ζητάνε;;;

 

 

Με τιμή,

 

Perifanos

Link to comment
Share on other sites

1) περίφανε είσαι σε λάθος υποενότητα του φόρουμ ..

 

Διάβασες τους κανόνες του φόρουμ ?? (άσχετα ειδικότητας ποστάρουμε εκεί που ανήκει το θέμα, όχι εκεί που λέει την ειδικότητά μας ωσάν μηχανικοί)

 

Δλδ πρέπει να είμαστε 5-6 άτομα μπαμπούλες ή νηπιαγωγοί ?

Σας κουράζει να διαβάσετε 1 σελίδα και να την εφαρμόσετε ?

 

Στο θέμα :

 

2) ναι. Τρίζεις δόντια ...πας διευθυντή.....και αν όχι....πας αλλού, σε αλλη ΕΤΕ

 

 

3) Μάθετε να ρωτάτε ....τι πως...που....γιατί..... !! Ζητάτε και εσείς κανονισμούς και εγκυκλίους όπως ζητάνε οι συνάδελφοι κατά τα άλλα εξυπητερικότατοι συνάδελφοι ελεγκτες !!

 

ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ??

 

ΔΕΙΞ' ΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ 750 ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ !!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

και εμένα με συγχωρείς για τον τρόπο γραφής αλλά κουράστηκα να λέω τα ίδια και τα ίδια....πόσο μάλιστα όταν έχω την εντύπωση ότι μιλάω σε μορφωμένους συναδέλφους.

 

Συγγνώμη και από εμένα συνάδελφε και πάλι.

 

:oops: :oops: 8-)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν όμορφο να υπάρχει κάποιο επίπεδο στις συζητήσεις και μια σχετική προσοχή στα ποσταρίσματα του καθενός. Θέλω τουλάχιστον να πιστεύω πως αυτή η ωραία προσπάθεια συζήτησης δεν πρέπει να αμαυρώνεται με αυτό τον τρόπο. Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Perifanos,

 

Εγώ για να αποφύγω το 750άρι έκανα το εξής: έκανα το άνοιγμα του λογαριασμού ταυτόχρονα με την κατάθεση της αμοιβής. Το δέχτηκαν στη ΕΤΕ και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Perifanos,

 

Εγώ για να αποφύγω το 750άρι έκανα το εξής: έκανα το άνοιγμα του λογαριασμού ταυτόχρονα με την κατάθεση της αμοιβής. Το δέχτηκαν στη ΕΤΕ και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

 

Ωραία.

 

Που λέει ότι ανοίγοντας λογαριασμό πρέπει να καταθέσεις και πόσο ?

 

Περιμένω να μου βρείτε το έγγραφο. :-x

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου ζήτησα 750. το έκαναν δωρεάν. επειδή και άλλοι συνάδελφοι έχουν ανοίξει λογαριασμούς μηχανικών πρώτη φορά ακούω να ζητούν λεφτά!!!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.