Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


GP

Recommended Posts

Παιδια δεν καταθέτεις λεφτα σίγουρα! Τι άλλο θα ακούσουμε έλεος, δεν φτάνει που τα χρησιμοποιούν για 15 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

το ξαναείπα και θα το ξαναπώ.

 

Μην γίνεστε σαν το Λαζόπουλο που δεν μίλαγε ούτε στη σκιά του στους 10 μικρούς μήτσους.

 

Να στο πουν γραπτά ότι θέλουν 750 ευρώ.

 

Διεκδικείτε - ρωτάτε - ενημερώνεστε - απαιτείτε - ΥΠΑΡΧΕΤΕ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΕΣ - εκλπηρώνετε τις υποχρεώσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πήγαν στην αρχή πήγαν να μου ζητήσουν το συμβολικό ποσό των 150 ευρώ για το άνοιγμα του λογαριασμού αλλά μόλις ρώτησα γιατί απαιτείται σε λογαριασμό τύπου όψεως κατάθεση χρημάτων μου άνοιξαν τον λογαριασμό δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για την κουβέντα που άνοιξε και περισσότερο για τις απαντήσεις που διαβάζω.

Ομολογώ ότι δεν το περίμενα. Μπράβο συνάδελφοι με εκπλίστετε θετικά. Νόμιζα ότι είχαμε πεθάνει αλλα βλέπω ότι υπάρχει η φλόγα της υγειούς διεκδίκισης.

Λοιπόν να σας ενημερώσω για το τι έγινε στη τράπεζα τελικά:

Πήγα να ανοίξω το λογαρισμό και αφού παρέδοσα τα σχετικά έγγραφα που αποδεικνύουν την ιδιότητά μου ώς Μηχανολόγου Μηχανικού, η κουβέντα πήγε στη κατάθεση των €750. Τότε λοιπόν ζήτησα (σε έντονο ύφος) να μου δωθεί η σχετική διάταξη, νόμος, απόφαση, νομικό πλαίσιο όπου αναφέρεται ότι πρέπει να γίνει κατάθεση €750 προκειμένου να ανοιχθεί λογαριασμός Μηχανικού στην Εθνική Τράπεζα...

Τότε (προς έκπληξή μου ομολογώ) η υπάλληλος σηκώθηκε, αφου χλώμιασε πρώτα, πήγε στον προϋστάμενό της και μετά απο 5 λεπτά επέστρεψε και χωρίς να με κοιτά στα μάτια, αλλά κοιτώντας επίμονα το σχέδιο στο πλακάκι του δαπέδου, μου ανέφερε χαμηλόφωνα και σύντομα οτι δεν απαιτείται η κατάθεση €750 για να ανοιχθεί ο λογαριασμός.

Συμπέρασμα: Μας δουλεύουνε κανονικά τα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα στην Ελλάδα. Ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα, βασιζόμενα στην πιθανή άγνοια του κόσμου και προσπαθούν να αρπάξουν ότι είναι δυνατό. Αυτοί είναι οργανωμένοι και λειτουργούν με σύστημα και μέθοδο. Θεωρώ συνάδελφοι ότι το ίδιο πρέπει να κάνουμε και εμείς...

 

Με τιμή,

 

Perifanos

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!

Θα θελα να δω τα μουτρα της....

απο την αλλη θα ζητουσα και παραπερα εξηγησεις.

και όπως λέει και ο panos "δεν φτάνει που τα χρησιμοποιούν για 15 μέρες"...

Link to comment
Share on other sites

βασιζόμενα στην πιθανή άγνοια του κόσμου και προσπαθούν να αρπάξουν ότι είναι δυνατό. Αυτοί είναι οργανωμένοι και λειτουργούν με σύστημα και μέθοδο.

 

Αχχχχ ρε παιδιά.

 

Θα ξαναμιλήσω και ίσως γίνω κουραστικός αλλά και οφ τόπικ.

 

Ξέρεις που βασίζονται όλα ?

 

Στην έλλειψη παιδείας γενικότερα.

 

Στην τεχνοκρατική και οριοθετημένη αλλοτρίωση.

 

Στον αποπροσανατολισμό και σε συνδυασμό με την έλλειψη παιδείας σε συστηματική μετάλλαξή μας σε γρανάζια που θα δουλεύουν την παραγωγική αλυσίδα χωρις να διαμαρτύρονται, χωρίς να διεκδικούν, χωρίς ψυχή, χωρίς όραμα και όνειρο.

 

ΠΑΙΔΕΙΑ......ΣΤΗΝ ΣΤΕΡΟΥΝ .....ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙ.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κάλα ρε παιδιά είναι δυνατόν?? 750 ευρώ χωρίς να το αναφέρει πουθενα? Δυσκολεύομαι να το πιστέψω!! Πραγματικά έχω μείνει άφωνος!

Δηλαδή κάποιος που θα βασιζόταν απλά στις έγκυρες πληροφορίες μιας σοβαρότατης τράπεζας θα έριχνε στο πηγάδι 750ευρώ! Χριστέ μου τι άλλο θα ακούσουμε καλά όλοι δοκιμάζουν τα όριά μας καθέ μέρα?

Link to comment
Share on other sites

...ΠΑΙΔΕΙΑ......ΣΤΗΝ ΣΤΕΡΟΥΝ .....ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙ.

+1000

Η παιδεία και η γνώση είναι δύναμη όσο κοινότοπο και αν ακούγεται.

 

Οι τράπεζες γενικώς και στην Ελλάδα ακόμα περισσότερο είναι οι μεγαλύτεροι ΚΛΕΦΤΕΣ στην κυριολεξία που αγνοούν επιδεικτικά τις συστάσεις της Τράπεζας της Ελλάδας.

Κάποτε ίσως γίνει της Αλβανίας και τότε μερικοί θα πουν... πέσαμε απ' τα σύννεφα.

 

Ουφ, έβγαλα το άχτι μου. Τύφλα να έχει ο ψυχαναλυτής. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.