Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


Recommended Posts

Άνοιξα το λογαριασμό στην εθνική την προηγούμενη βδομάδα. Είναι όψεος. Μου ζήτησαν 750 ευρώ για να ανοιχτεί αλλά τα πήρα την επόμενη μέρα. Επίσης, μου έβγαλαν κάρτα και web banking κανονικά για το λογαριασμό. Από ότι κατάλαβα κάθε κατάστημα κάνει ό,τι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος συνάδελφος και ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία για το "άνοιγμα" λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση αμοιβών.Θα πρέπει πρώτα να έχω κάνει έναρξη επαγγέλματος;Θα πρέπει να κοινοποιήσω τον λαγαριασμό στο ΤΕΕ;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων.

 

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να κάνεις έναρξη για να αποκτήσεις σφραγίδα.

Δε χρειάζεται να κανεις καποια κοινοποίηση, το κάνει η τράπεζα.(Σιγά μη χάσει το ΤΕΕ το 2,048% που σου κρατάει)

Μερικά υποκαταστήματα ζητούν 750€ αρχική καταθεση για να σου ανοιξουν τον όψεως.

 

Ρίξε και μια ματιά ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

απλά να ξέρεις, ότι ο λογαριασμός αυτός είναι όψεως.

Δηλαδή, δεν παίρνεις μπλοκ, μόνο σε ένα απλό χαρτί σου δίνουν έναν αριθμό.

Δεν έχεις κανένα τόκο, αλλά μπορείς να βγάλεις μπλοκ επιταγών, κάρτα αναλήψεων, και να γραφτείς στο internet της ΕΤΕ.

 

Οπότε το πιο συμφέρον σου είναι να αδειάζεις τον λογαριασμό, μώλις η αμοιβή σου είναι διαθέσιμη (2 εβδομάδες μετά την κατάθεση)-βολεύει το internet, χωρίς να τρέχεις στο ΑΤΜ, και να μεταφέρεις τα λεφτά σου εκεί που τοκίζονται (εντός ή εκτώς ΕΤΕ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα λεφτα των αμοιβων πρεπει να μεινουν καποιο δοαστημα στο λογιαριασμο οψεως ετε μολις κατατεθουν ή μπορουμε να τα βγαλουμε αμεσως (πχ την επομενη της καταθεσης) ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.