Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λογαριασμός στην Εθνική Τράπεζα για την κατάθεση των αμοιβών


GP

Recommended Posts

Θελει

 

1. βεβαιωση εναρξης στη εφορια

2. ταυτοτητα (ισως)

3. ταυτοτητα μηχανικου

4. αδεια εξασκησεως επαγγελματος

 

 

Αυτα θυμαμαι....

 

μια βδομαδα περιπου..

 

Ανατρεξτε και στις προηγουμενες σελιδες αυτου του θεματος και θα βρειτε πολλες πληροφοριες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται συναδελφοι...

 

Υποτιεθεται οτι ανοιγεις το λογαρισμο μολις ξεκινησεις να δουλευεις...Τι Ε1, Ε3 να θελουν???

 

Αλλη μια μ$%κια που μου ειχαν πει εμενα ηταν οτι πρεπει να ανοιξω το λογαριασμο στο καταστημα "της γειτονια μου" ...με εστειλαν σε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα και καλά της έδρας σου... Τι δίκτυο καταστημάτων και μ@@@κίες.

 

Τα χαρτιά τα άλλα γενικά έχουν αρχίσει και τα ζητούν σε άνοιγμα λογαριασμών. Τώρα μπορείς να τους πεις ότι απλά δεν έχεις λόγω έναρξης εντός τους έτους.

 

Τώρα άμα έχεις κάνει έναρξη το προηγούμενο έτος, και το δούνε μπορεί να σου πουν ότι έχεις Ε3 κτλ κτλ κτλ. Πάντως μία επίσκεψη στο κατάστημα (όχι απαραίτητα της γειτονιάς σου) θα σου τα λύσει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο σαιτ της Εθνικής βρήκα αυτό:

''Αναβάθμιση των παρεχομένων υπηρεσιών της Εθνικής Τράπεζας προς τα μέλη του ΤΕΕ''

 

κάπου λέει: ''3. Αναβάθμιση της εξυπηρέτησης των Μηχανικών στα Καταστήματα της ΕΤΕ

 

Ανάθεση της εξυπηρέτησης των Μηχανικών, πελατών της ΕΤΕ, σε εξειδικευμένο υπάλληλο των Καταστημάτων της Εθνικής Τράπεζας, έτσι ώστε να απολαμβάνουν εξατομικευμένη εξυπηρέτηση μέσα στο Κατάστημα.''

 

και ''5. Μείωση της διάρκειας παραμονής των εισπραττόμενων ποσών για αμοιβές Μηχανικών σε λογαριασμό του ΤΕΕ και πίστωση των λογαριασμών των δικαιούχων Μηχανικών σε 10 ημέρες αντί των 15 ημερών που ισχύουν μέχρι σήμερα. ''

 

http://www.nbg.gr/wps/portal/!ut/p/c0/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3jXIFNnSzcPIwN3UxdXAyOfQEM_cyM_g2BLM_3g1Bz9gmxHRQCnNPik/?WCM_PORTLET=PC_7_ER5C9FH20OF9502L6T33BE10R2_WCM&WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/NBG-gr/nbg+site/group/press%2C+publications/press+releases/bank/2010/anabathmisi++ypiresion+pros+ta+meli+toy+tee

 

Δε ξέρω αν βοήθησα...

 

Ναι νταξει φυσικα θα παω στο κατάστημα..απλά ρώτησα...

Θα σας πω τι μου είπανε

Link to comment
Share on other sites

Μου είπανε ταυτότητα, βεβαίωση ΤΕΕ και εκκαθαριστικό...

αν δεν εχει καποιος εκκαθαριστικο απλα τη βεβαιωση ΑΦΜ του

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά της Εθνικής και με διαβεβαίωσαν ότι δεν χρειάζεται αρχική κατάθεση.

Περιμένω τηλέφωνο από τον προϊστάμενο τμήματος, μήπως μπορώ να το έχω εγγράφως αυτό...

 

Με πήρε τηλέφωνο η ίδια κοπέλα και μου είπε ότι η κατάθεση για το άνοιγμα του όψεως είναι 1000 ευρώ!

Με παρέπεμψε εδώ: http://www.nbg.gr/wps/PA_1_ICSJJI420OUQC02D5GQ8PG2000/PDFReader?name=el_transaction_terms

 

Μάλλον η καλύτερη λύση είναι να γίνει το άνοιγμα με την κατάθεση αμοιβής...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.