Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άρθρο δυσφήμισης των Μηχανικών


drososio

Recommended Posts

Αλλο ενα αρθρο με το οποιο δυσφημειται ολη η διαδικασια για τους ημιυπαιθριους με αιτιολογια την αμοιβη των μηχανικων. Ειναι πραγματικα δυσαρεστο που δημοσιογραφοι πιανουν την πεννα και γραφουν οτι τους ερθει στο κεφαλι πριν καν ερευνησουν το τι πραγματικα ισχυει.

http://voria.gr/details.php?a=ok&id=17666

Link to comment
Share on other sites

έλεος τι προπαγάνδα είναι αυτή?

άκου εκεί δεν είχαν ενημερωθεί.. οι δημοσιογράφοι πριν από μας ήξεραν ότι η αμοιβή θα κυμανθεί γύρω στα 250 ε εδώ και μήνες..

αλλά και 1200 να παίρναμε.. τι? πόσα χιλιάρικα έχουν γλυτώσει οι ιδιοκτήτες τόσα χρόνια με τα παράνομα? και άλλα πόσα έχουν κερδίσει όσοι τα λειτουργούν σαν καταστήματα?

πολύ ξεφτίλα οι δημοσιογράφοι ..

Link to comment
Share on other sites

Kακώς διαμαρτύρεστε συνάδελφοι...

Εγώ λέω να μην παίρνω λεφτα γι'αυτή την δουλεια...

Σιγά τώρα... Για μια εκθεσούλα και μια τζίφρα 250Ε;;;

Λες και έχει ευθύνες αυτό το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα πω οτι ο καθενας δυσφημειται ..........απο μονος του.με την γενικη ενοια.

αν εγω πχ ειμαι σωστος δεν παει να λεει ο καθε δημοσιογραφος...........

αν παλι ειμαι λαθος ,οτι και να πουν τα μμε ,και καλο να ειναι ,απλα θα πεφτει ...η μουτζα συνεφο.

τα παραδειγματα ειναι πολλα.Πολιτικοι,Κτηματολογιο κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

δεν ασχολουμαι με τους δημοσιογραφισκους...

 

μηχανικος τελειωσες καποια σχολη...

 

 

δημοσιογραφος δηλωνει ο καθενας και λιγοι πλεον ειναι οι μορφωμενοι...αν καθησουνε να γραφουνε αρθρο θαναι συνεχεια με το Φ7 !!!με 3 μηνες παω να παρω χαρτι να λεει οτι ειμαι και δημοσιογραφος...

οι περισσοτεροι ειναι του ρεπορταζ της μυκονου ...

 

 

να μας ελεγε ενας σοβαρος δημοσιογραφος πχ σαν τον φρεντυ γερμανο μια μαλβινα καραλη να καθομουνα να το συζητησω.....αλλα πλεον δεν υπαρχουνε ...

 

 

ειναι οπως μου λεει ο καθε μαστορας στην οικοδομη.....τπτ δεν μαθατε στην σχολη δεν χρειαζονται τοσα σιδερα....και λιγο νερακι καλο ειναι......

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι δημοσιογραφοι παλιοτερα ηταν αποφοιτοι νομικης. σημερα ειναι αποφοιτοι σχολης τραγκα ή σχολης αντεννα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με αφορά πλέον από ποια σχολή προέρχονται. Εδώ και δεκαετίες έχουν ξεφύγει από τον ρόλο της αντικειμενικής αποτύπωσης της είδησης και προβαίνουν διαρκώς στον σχολιασμό αυτής. Ο σχολιασμός της είδησης δεν είναι δουλειά του δημοσιογράφου αλλά του αναλυτή. Οπότε δεν έχει πλέον νόημα να συζητούμε για αυτούς. Λειτουργούν εξωθεσμικά όπως και να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι απλά εκφράζουν μια εκδοχή της αλήθειας (αν την εκφράζουν κι' αυτήν) και μάλιστα αυτή για την οποία πληρώνονται . Η είδηση φιλτράρεται και "κοσμείται" από διάφορα στοιχεία ώστε να "εντυπωσιάσει" και να "πουλήσει" ώστε να φέρει διαφήμιση στο μεγάλο αφεντικό. Απαίδευτοι δημοσιογραφίσκοι που μέχρι χθές έψηναν καφέδες , γίνονται αυτόκλητοι δικαστές , εισαγγελείς , ειδικοί επί παντός επιστητού (αντιγράφουν κάποια κακέκτυπα που βλέπουν στην τηλεόραση) . Πολλές φορές αδυνατούν ακόμη και να εκφέρουν σωστά το λόγο. Απορώ γιατί τους έχουμε δώσει τόση αξία...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.