Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σύνδεση ADSL μέσω ΤΕΕ


Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο εύκολο.

Η εμβέλεια τους δεν είναι πολύ μεγάλη, 50μ όταν δεν υπάρχουν εμπόδια και πολύ μικρότερη όταν υπάρχουν (τοίχοι κλπ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Βρε, είστε καλά??? Εδώ υπέκλεπταν το τηλέφωνο του πρωθυπουργού και δε μάτωσε μύτη, νομίζετε ότι οι αρμόδιες υπηρεσίες έχουν μπει στον κόπο να προασπίσουν την ασφάλεια των ασύρματων δικτύων? Και καλά να σου τρώνε κομμάτι από την ταχύτητα...αν κρυφοκοιτάνε κιόλας? Και μη μου πείτε δε γίνεται...όλα γίνονται!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να έχεις WiFi για να γίνει αυτό. Γίνεται και μέσω των κοινών τηλεφωνικών δικτύων. Το ζητούμενο είναι να μην εύκολο να γίνει η υποκλοπή από τον απλό τον κόσμο.

 

Οι Η/Υ μπορούν να γίνουν εύκολα απ' ό,τι λένε "ζόμπι" χωρίς να έχει κανείς πρόσβαση στο WiFi δίκτυο σου ή στην τηλεφωνική σου γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω ADSL μεσω του ΤΕΕ απο τον Μαιο του 2007. Πληρωσα για 12 μηνες την 2048 + αλλους 6 μηνες δωρεαν. Πριν εναμισι μηνα περιπου δεχτηκα αναβαθμιση και αυτοματως πηγα στα 24 Mbps. Φυσικα δωρεαν.Το κακο στην υποθεση ομως ειναι οτι τουλαχιστον εγω απο την ημερα της αναβαθμισης εχω συχνες αποσυνδεσεις του μοντεμ μου (USR 9108) , με τα γνωστα μειονεκτηματα στα downloads και την περιιγηση στο ιντερνετ. Πηρα τηλεφωνο στο ΤΕΕ και εκεινοι δηλωσαν βλαβη στον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ απαντησε οτι η γραμμη του δεν εχει προβλημα και ενω το ΤΕΕ αδυνατει να με συγχρονισει σε λιγο χαμηλοτερη ταχυτητα (απο τα 20000 line rate downstream) πχ στα 16000 για σταθεροτερη συνδεση.. Καποιοι λενε οτι φταει το μοντεμ μου.. Αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτιμάτε μικρές ονομαστικές γιατί

 

1) δεν εχουν ζήτηση

2) δεν πληρώνεις τζάμπα (είχα μέχρι και 24 και τώρα έχω 4 )

 

Στα 4 που έχω τώρα έχω σταθερή down sp 3,4 !!

 

Ενώ στα 24 είχα 8 :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τι γνώμη έχετε για αυτη την υπηρεσία του ΤΕΕ?Χρησιμοποιεί κανείς?Ο ΝΟΜΟΣ αξίζει?

 

2Mbps/256kbps -- €195.00

8Mbps/384kbps -- €215.00

24Mbps/1024kbps -- €325.00

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για αυτη την υπηρεσία του ΤΕΕ?Χρησιμοποιεί κανείς?Ο ΝΟΜΟΣ αξίζει?

 

2Mbps/256kbps -- €195.00

8Mbps/384kbps -- €215.00

24Mbps/1024kbps -- €325.00

 

 

Ο ΝΟΜΟΣ αξίζει από όσο έχω ακούσει, αλλά συνεχίζω να μη μπορώ να καταλάβω γιατί δε το δίνουν μόνο τους σαν ξεχωριστή υπηρεσία από οποιονδήποτε ISP. Θα ήθελα το ΝΟΜΟ, αλλά υπάρχουν καλύτερες και αποδοτικότερες λύσεις adsl από του ΤΕΕ. Έκτος αν άλλαξε κάτι πρόσφατα. Άλλαξε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σύνδεση adsl με το ΤΕΕ αλλά χρησιμοποιώ την υπηρεσία ΝΟΜΟΣ (Intracom-Κόκκαλης) και πραγματικά αξίζει (την παρέχει και η Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών στα μέλη του). Έχει κωδικοποιημένη όλη την πολεοδομική νομοθεσία και μπορείς να κάνεις αναζήτηση με πολλούς τρόπους (νόμος ή πδ, ΦΕΚ κλπ). Δεν έχω συγκριτικά στοιχεία με τη ΔΟΜΙΚΗ αλλά φαντάζομαι ότι σου παρέχει τα ίδια με τη ΝΟΜΟΣ.

 

Σε σύγκριση με άλλους παρόχους, το ΤΕΕ είναι ακριβότερο για τις υπηρεσίες adsl.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία με τον trang έχω κι εγώ.Μπορούμε να έχουμε συνδρομή στις υπηρεσίες του ΤΕΕ (διακηρύξεις διαγωνισμών, νομοθεσία κτλ) χωρίς το adsl;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.