Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νομιμοποίηση ημιυπαιθρίων


abyra

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω! Πω! μου διέφυγε. Παρασύρθηκα από την eleni_gr που έκανε quote χθες στο προ εξαμήνου μήνυμα του/της αbyra. Καλα κρασά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, θα υπάρχουν όλα αυτά πάντως που ανέφερες για να τα βρει κάποιος σε πιθανή αναζητηση...τίποτα δεν πάει χαμένο!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πελάτης μου, μου είπε ότι στην διπλανη πολυκατοικία η μηχανικός που την ανέλαβε ολόκληρη, ζήτησε 200 ευρώ αμοιβή από τον καθένα και τώρα μου ζητάνε αντίστοιχα. Παίζουν αυτες οι τιμές ή απλά παζαρεύει γιατί μου φαίνεται δύσκολο κάποιος μηχανικός να βάζει και από την τσέπη του την διαφορά για 10 διαμερίσματα για να συμπληρώσει την αμοιβή του μηχανικού, έστω και αν τα παίρνει πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μία μικρή ερώτηση θα ήθελα να κάνω μήπως και ξέρει κάποιος συνάδελφος.

 

Σε περίπτωση τακτοποίησης αυθαιρέτου χώρου που ανήκει σε εταιρεία, θα γίνει η τακτοποίηση στο όνομα της εταιρείας ή σε κάποιου φυσικού προσώπου της; Το λογικό είναι στο όνομα της εταιρείας ώστε να περάστουν τα έξοδα στο ΑΦΜ της αλλά στις εξουσιοδοτήσεις θα πρέπει να φαίνεται λογικά κάποιο φυσικό πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ερώτηση θα ήθελα να κάνω μήπως και ξέρει κάποιος συνάδελφος.

 

Σε περίπτωση τακτοποίησης αυθαιρέτου χώρου που ανήκει σε εταιρεία, θα γίνει η τακτοποίηση στο όνομα της εταιρείας ή σε κάποιου φυσικού προσώπου της; Το λογικό είναι στο όνομα της εταιρείας ώστε να περάστουν τα έξοδα στο ΑΦΜ της αλλά στις εξουσιοδοτήσεις θα πρέπει να φαίνεται λογικά κάποιο φυσικό πρόσωπο.

 

φιλαράκο η αίτηση γίνεται στα στοιχεία τής εταιρείας και υπεύθυνες δηλώσεις στο ΚΕΠ κάνούν οι εταίροι στο ονομά τούς :<είμαι μέλος κατά --% τής εταιρείας ------- πού είναι ιδιοκτήτρια κατά 100% ακινήτου------>

Link to comment
Share on other sites

σε τέτοια περίπτωση που είχα, η αίτηση έγινε στα στοιχεία της εταιρίας και όλες οι δηλώσεις έγιναν από τον 'νόμιμο εκπρόσωπο' της εταιρίας. Στις αιτήσεις υπέγραψε ως ΄νόμιμος εκπρόσωπος της εταιρίας τάδε΄

 

Απο την πολεοδομία τους κάλυψε και δεν μου ζήτησαν να σημειώσω το % του ως μέλος της εταιρίας αλλά απο ότι έχω καταλάβει σε κάθε πολεοδομία ζητούν και κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

αυτό πού ανέφερα εγώ είναι το τελείως τυπικό αλλά και με την akara συμφωνώ ότι λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.