Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βιβλιογραφία για κατασκευή ιστοσελίδων


parist43

Recommended Posts

Η αυτόματη εγκατάσταση που προσφέρεται ΔΕΝ υποστηρίζει σωστά τους ελληνικούς χαρακτήρες . Έχω δοκιμάσει cpanel11 . Χρειάζονται κάποιες γνώσεις και ενασχόληση για να γίνει σωστά η υποστήριξη των ελληνικών.

 

Για μια σωστή εγκατάσταση joomla με ελληνική υποστήριξη , διαβάστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω στήσει 5 ιστοσελίδες με αυτόματη εγκατάσταση μέσω cpanel και δουλεύουν περίφημα. (αναφέρομαι σε 2 ελληνικές εταιρείες και για συνολικά 7 servers - χρειάστηκε να μεταφέρουμε site λόγω επισκεψιμότητας)

Τα προβλήματα με τα ελληνικά δεν έχουν να κάνουν με την εγκατάσταση (χειροκίνητη ή αυτόματη), αλλά με τις ρυθμίσεις του server.

Καλό support για joomla έχει κι εδώ: http://www.freestuff.gr/forums/index.php?f=142

Link to comment
Share on other sites

Εσφαλμένα μάλλον συμπέρανα ότι θα φταίει η αυτόματη εγκατάσταση. Θα το έχω κατά νου.

 

Ευχαριστώ Πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ρυθμίσεις του server για υποστήριξη κωδικοποιήσεων στις βάσεις δεδομένων σε περιπτώσεις μηχανημάτων shared από ξένες εταιρείες.

(έτσι μου είχαν πει από μια εταιρεία που είχα ρωτήσει, έτσι σας λέω κι εγώ)

 

Είναι από τους βασικούς λόγους που προτιμώ εταιρείες με servers στην Ελλάδα, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πληρωσαμε για αποκλειστική χρήση και το βαζουμε οπου θελουμε εχουμε το κωδικα δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.