Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδικά θέματα: Τεχνική έκθεση μηχανικού


ΝΕΟΣ

Recommended Posts

Παιδιά θα το υπενθυμίσω μια ακόμα φορά. Καλό είναι να ζητάτε και να διαβάζετε συμβόλαια στις μεζονέτες (κατά τη γνώμη μου σε κάθε περίπτωση είναι βέβαια). Το ότι υπάρχει εσωτερική σκάλα δε λέει πολλά όσον αφορά το αν είναι μια ιδιοκτησία ή περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites

Eπαναλμβάνω είναι ΜΙΑ ιδιοκτησία 100%. Εχω το συμβόλαιο και είναι φίλος μου ο ιδιοκτήτης....

 

Κάποιος άλλος που να έχει κάνει αίτηση για παραπάνω από 2-3 χώρους σε μία ιδιοκτησία??

────────────────────────────

Να αποφεύγετε τις άσκοπες παραθέσεις μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Γενικό ήταν το σχόλιό μου EsteBaN. Επειδή έχει ξανατεθεί και επειδή έχω μια κάποια εμπειρία από κάποιες χιλιάδες συμβόλαια που έχω διαβάσει κατά την ενασχόλησή μου με Κτηματολόγιο, όφειλα να ενημερώσω, ότι η λειτουργική ενότητα και οι εσωτερικές σκάλες, είναι στοιχείο που ενισχύει το να αποτελούν πολλοί όροφοι μια ιδιοκτησία, δεν συμβαίνει όμως πάντα αυτό.

Όσο για το ερώτημά σου για τις γραμμές στην αίτηση που δε φτάνουν, ε θεωρώ ότι δεν είναι και τόσο δυσεπίλυτο το θέμα. Στρίμωξέ τα στις γραμμές που έχεις, καρφίτσωσε δεύτερη αίτηση για όσους χώρους δε χωράνε, ή ρώτα στην πολεοδομία πως το θέλουν τέλος πάντων. Δεν είναι και σοβαρό θέμα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ή πολύ απλά μπορείς να κάνεις "Save as" την αίτηση και να την γράψεις στον υπολογιστή και όχι στο χέρι.

 

Όσο για το πως πρέπει να γράψεις την τεχνική έκθεση, νομίζω είναι θέμα πολεοδομίας, αν και για μένα καλό είναι να γράψεις και τους χώρους ξεχωριστά αλλά και αθροιστικά, αλλά το άθροισμα να αφορά το ανάλογο παράβολο. Δηλαδή όλους του Η/Χ μαζί και όλα τα άλλα μαζί. Αλλά καλό είναι να ρωτήσεις και την πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βάζεις το συνολικό εμβαδόν των πρός τακτοποίηση χώρων / Συντελεστή δόμησης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.