Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα για μηκοτομές


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα το ήθελα και εγώ.....

 

Σας πρόλαβα ... ;)

 

Για οικονομία , το ενσωμάτωσα στο τελευταίο δικό μου μήνυμα. Ενώ λοιπόν το ενημέρωνα , γράψατε τα post σας και έτσι , αυτό που ενημέρωσα και έχει το σχολιασμό για το πρόγραμμα βρίσκεται 3 posts πίσω ...

 

Συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 

Ρίξτε μια ματιά , "παίξε μαζί του" και γράψτε μου εντυπώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Σας πρόλαβα ... ;)

 

Για οικονομία , το ενσωμάτωσα στο τελευταίο δικό μου μήνυμα. Ενώ λοιπόν το ενημέρωνα , γράψατε τα post σας και έτσι , αυτό που ενημέρωσα και έχει το σχολιασμό για το πρόγραμμα βρίσκεται 3 posts πίσω ...

 

Συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 

Ρίξτε μια ματιά , "παίξε μαζί του" και γράψτε μου εντυπώσεις .

 

Ευχαριστώ....να σε καλά

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

 

Θα ήθελες να προσθέσω / τροποποιήσω κάτι ;

 

Αν είναι έυκολο, να δίνω προτεινόμενα υψομετρα κατασκευής δρόμου στην υψιστάμενη κατάσταση για να υπολογίζει εσκαφή/επιχωμάτωση(+ - στο πινακάκι). Να φαίνονται δηλαδή δύο μηκοτομές, μία υφιστάμενη, μία προτεινόμενη και η διαφορά των δύο στο πινακάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έυκολο, να δίνω προτεινόμενα υψομετρα κατασκευής δρόμου στην υψιστάμενη κατάσταση για να υπολογίζει εσκαφή/επιχωμάτωση(+ - στο πινακάκι). Να φαίνονται δηλαδή δύο μηκοτομές, μία υφιστάμενη, μία προτεινόμενη και η διαφορά των δύο στο πινακάκι.

 

Θα το δω .

 

Ανέβασε αν θέλεις αρχείο Excel όπου να μου σημειώνεις με κάποιο ξεχωριστό χρώμα τα δεδομένα της υφιστάμενης/προτεινόμενης κατάστασης και θα το κοιτάξω σε πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ισως ασχετο..Υπαρχει κανενα λισπακι ή δωρεαν προγραμμα που να κανεις το εξης..Αν εχεις μοντελο εδαφους να οριζεις μια γραμμη και να σου βγαζει τη "διατομη" 'η τη "μηκοτομη"???

 

** Τα εχω σε εισαγωγικα γτ εχουμε συνηθισει διαφορετικα αυτες τις εννοιες...εγω τις βαφτισα ετσι..

 

Και ενα λισπακι που να φταιχνει μοντελου εδαφους θα με ενδιεφερε..Εχω ενα exe που κανει αυτη τη δουλεια αλλα δεν ξερω αν μπορω να το ανεβασω γτ ειναι δουλεια Καθηγητη για συγκεκριμενο μαθημα...

 

Καλο το προγραμματακι για τις μηκοτομες...ωραιος...

 

ΥΓ. Δεν καταφεραμε να τα πουμε τηλεφωνικα, θα προσπαθησω απο βδομαδα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.