Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Γνωμοδότηση για αυθαίρετο υπόγειο χώρο στα θεμέλια


Recommended Posts

Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ. Δε θα γράψεις πουθενά αν είναι αυθαίρετος ή όχι, δε θα βγάλεις κανένα συμπέρασμα.

Βάλε τίτλο "Τεχνική έκθεση" και περιέγραψε το χώρο που βρήκες κατά την αυτοψία σου, βάλε και φωτό, κάποιο σκαρίφημα κλπ. Και μετά ανέφερε ποιά σχέδια σου παραδόθηκαν (επισύναψέ τα κιόλας) και πες οτι δεν φαίνεται ο συγκεκριμένος χώρος στα σχέδια.

 

Αλλά δεν ξέρω αν είναι για καλό του πελάτη σου αυτό που πάει να κάνει ο δικηγόρος...

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου για το αν θα βγεί προς το συμφέρον του πελάτη μου. Αλλά εφόσον τον έχω ενημερώσει δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου για το αν θα βγεί προς το συμφέρον του πελάτη μου. Αλλά εφόσον τον έχω ενημερώσει δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Από τα προηγούμενα μηνύματα καταλαβαίνω ότι ο δικηγόρος του πελάτη σου θέλει να αποδείξει ότι το υπόγειο σίγουρα δεν ανήκει στο πωλητή (ο οποίος δια της μεταβιβάσεως του ακινήτου παραχώρησε, αποξενωμενος κλπ και όλα τα δικαιώματά του στο αγοραστή).

Τώρα το πώς ο αγοραστής θα το κάνει και δικό του κ.ο.κ είναι δικό του θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.