Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Βάζεις τα στοιχεία του νόμιμου εκπροσώπου στις δηλώσεις και στο κείμενο της δήλωσης προσθετεις: ως νομιμομος εκπρόσωπος της εταιρείας .........,δηλώνω ότι:

Στην αίτηση βάζεις στο επώνυμο την επωνυμία της εταιρείας και γενικά όλα τα στοιχεία αυτής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλέξανδρε σαν να έχεις δίκιο. Συπληρώνω τώρα τη χαρτούρα και βλέπω ότι αν βάλω την εταιρεία στην αίτηση, δεν θα μπορεί να συμπληρωθεί η Υ.Δ.

Είχες κάποια τέτοια περίπτωση με εταιρεία?

 

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα αλλά μου φαίνεται λογικό να το γράψεις έτσι. Συνήθως ο νόμιμος εκπρόσωπος υπογράφει τα πάντα σε μια εταιρεία. Σαν συνημμένα παρέδωσε και τα ΦΕΚ της εταιρείας που αποδεικνύουν τον νόμιμο εκπρόσωπο (φωτοτυπίες).

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου με το Κτηματολόγιο, μπορώ να σας πω ότι πάντα ως κύριος ακινήτου μπαίνει η εταιρεία και υπογράφει ο νόμιμος εκπρόσωπος με ταυτόχρονη προσκόμιση των απαραίτητων νομιμοποιητικών εγγράφων (καταστατικό κλπ.). Δε βλέπω το λόγο να μη συμβαίνει το ίδιο και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, μπορείς να αναμορφώσεις την αίτηση και να τα βάλεις και τα δύο.

Τα στοιχεία της εταιρείας πρώτα και από κάτω τα στοιχεία του νόμιμου εκπρόσωπου.

Σίγουρα πάντως πρέπει να βάλεις και τα στοιχεία της εταιρείας γιατί σε αυτήν θα βεβαιωθεί το πρόστιμο και όχι στον εκπρόσωπο!

 

Συμφωνώ με τον tpanag

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! αν το ακινητο ειναι σε ονομα εταιρειας στην υπευθυνη δηλωση ποιανου στοιχεια βαζουμε,του νομιμου διαχειριστη η΄της εταιρειας?και συγκεκριμενα ποιο αφμ?

 

 

 

Παρακαλώ να χρησιμοποιείτε την Αναζήτηση και να αναρτάτε τα ερωτήματά σας στο σωστό νήμα.

Επίσης τα κεφαλαία απαγορεύονται. Διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα βάλω στην αίτηση τα στοιχεία της εταιρείας και του νομίμου εκπροσώπου, στην Υ.Δ. τα στοιχεία του νομίμου εκπροσώπου και θα επισυνάψω και το καταστατικό της εταιρείας. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί η επίσκεψη στην πολεοδομία πάντα κρύβει εκπλήξεις...8-)

Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση γίνεται στο όνομα της εταιρίας (και με το αντίστοιχο ΑΦΜ) αλλά στην υπεύθυνη δήλωση μπαίνει το όνομα του νόμιμου εκπροσώπου. και έχε μαζί σου καλού κακού και τη σύσταση της εταιρίας που να βεβαιώνει το ποιος είναι ο νόμιμος εκπρόσωπος (εμένα στη Γλυφάδα μου το ζήτησαν)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.