Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Μια ερωτηση και απο εμένα κι ευχαριστω προκαταβολικά

Τι γίνεται σε περίπτωση που το συνολικό πρόστιμο για τακτοποίηση Η.Χ. μικρού πλάτους είναι μικρότερο από το παράβολο των 250 EΥΡΩ?

Το ποσό αυτό θεωρείται το ελάχιστο οπότε σε καμία περίπτωση δεν επιστρέφεται το υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουδέν σχόλιον!!!!! Δείτε το όλοι!!!!!

 

ή μάλλον μόνο ένα: εάν δεν κινηθείτε δικαστικά (καλό ε; ), προετοιμάστε τους πελάτες σας για αμοιβές αποτύπωσης

post-2189-131887248223_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού η εγκύκλιος 8 αναφέρει συγκεκριμένα για τις σοφίτες

5) Τα πατάρια και οι σοφίτες, που δεν έχουν κάτοψη στην οικοδομική άδεια

αποτυπώνονται με διαγράμμιση στην κάτοψη του υποκείμενου ορόφου.

Link to comment
Share on other sites

@xfoteinopoulou Δεν επιτρέφεται η διαφορά από το παράβολο. Τα 250 (ή 350) ευρώ είναι το ελάχιστο ποσό.

 

@Giorgos Georgiou Αυτό που το είδες;

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταθέσει κανείς αυτές τις μέρες στο Αιγάλεω?

Μου είπαν ότι δεν μπορείς να καταχωρήσεις φάκελο πλέον αλλά στέκεσαι κάθε πρωί στην ουρά μήπως δεν έρθει κανείς και πάρεις την θέση του. Τα ραντεβού έχουν κλείσει μέχρι και τον Δεκέμβριο ενώ μόνο για σχέδια, περιμένεις ένα μήνα.

Ισχύει ότι δεν καταχωρούν πλέον φακέλους?

Link to comment
Share on other sites

@Αυτό που το είδες;

 

 

Αναρτημένο στην Πολεοδομία του Δήμου Αμαρουσίου!!!!

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να θέλω να αναφέρω περί ανασύστασης στην πολεοδομια πηγαίνοντας φωτοαντίγραφο κάτοψης ισογείου απο την πυρασφάλεια ,(αυτό το κάνω γιατί στό φάκελο ιδιοκτήτη δεν υπήρχε ποτέ αρχιτεκτονικό ενώ τώρα ανακαλύφθηκε από τον ιδιοκτήτη ότι το αρχιτεκτονικό πού έχει η πολεοδομία δεν αντιστοιχεί στα Η/μ τα σφραγισμέμα του ιδιοκτήτη και τής πολεοδομίας.συγκεκριμένα κατάστημα φαίνεται στα η/μ ιδιοκτήτη-πολεοδομίας ενω οικία στό αρχιτεκτονικό πολεοδομίας), πιστεύετε ότι θα δώσουν σημασία;O ιδιοκτήτης δεν θέλει να τα σκαλίσει αφού ακόμα και μεταγραφή και ρεύμα είναι σαν κατάστημα, ενώ ό πρός τακτοποίηση χώρος από κλειστό γκαράζ πού φαίνεται σε όλα τα σχέδια σε κατάστημα. Τι μελλοντικά προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Ουδέν σχόλιον!!!!! Δείτε το όλοι!!!!!

 

έχω καταθέσει 3 φακέλους με πατάρια ως τώρα. ΔΕΝ μου ζητήθηκε ως τώρα τομή, ούτε φυσικά αποτύπωση. Τι τους έπιασε στο Μαρούσι;; νομίζω ότι κάποιος πρέπει να τους ζητήσει να δώσουν γραπτώς τον λόγο που αρνούνται να δώσουν πληρότητα. τι παρατήρηση θα γράψουν;;

 

@katrmp : δεν ξέρω πόσο σε βοηθάω, σημειώνω απλώς ότι έχω ήδη περάσει φάκελο με σχέδια παθητικής πυροπροστασίας, ο υπάλληλος το είδε και δεν σχολίασε καθόλου. στην περίπτωσή μου δεν υπήρχε βέβαια καμιά διαφορά με τα αρχιτεκτονικά, αλλά αυτό το ήξερα μόνο εγώ... θεωρώ ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αφού τα σχέδια ΟΦΕΙΛΟΥΝ να είναι τα ίδια και εννοείται ότι έχουν περάσει έλεγχο...

Link to comment
Share on other sites

hotpepper σε ευχαριστώ πολύ η σημειωσή σου είναι το ιδανικό που θα ήθελα να συμβεί αλλά πιστεύω ότι αυτό λέει και η λογική

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.