Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οκ, γιατί στα Γιάννενα δεν θέλανε και μου φάνηκε περίεργο που μου ζητήσαμε στην αθήνα.

 

Τι εννοείς στα Γιάννενα δεν θέλανε, δηλαδή στην εκεί πολεοδομία οι Υ.Δ. δεν έχουν γνήσιο υπογραφής επικυρωμένο, αλλά απλή υπογραφή? Αυτό το ακούω πρώτη φορά πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ω, ναι! Τουλάχιστον στον προελεγχο και ενώ το ρώτησα συγκεκριμένα μου είπαν ότι δεν χρειάζεται και έτσι τα κατέθεσα. Τώρα αν πάω για πληρότητα και μου ζητήσουν επικύρωση θα έχει πολλή πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Γνήσιο φωτοαντίγραφο ήδη υπογεγραμμένης Υ.Δ. δεν μπορεί να γίνει ποτέ.

 

Μπα; Γιατί όχι; Υπάρχουν εδώ και καμιά 10αριά χρόνια κάτι φωτοτυπικά έγχρωμα πλέον που βγάζουν κάτι αντίγραφα μούρλια! :smile:

 

ρώτησα συγκεκριμένα μου είπαν ότι δεν χρειάζεται και έτσι τα κατέθεσα.

 

Τρία πουλάκια κάθονταν και έπλεκαν κουβέρτες... Ε ρε τι έχει να γίνει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συναδελφοι. Να ρωτήσω πότε γίνεται η διαδικασία της περαίωσης για την περίπτωση των 10 δόσεων? Μόλις ο πελάτης ολοκληρώσει όλες τις δόσεις του ή προσκομίζει κάποιο αποδεικτικό μόλις πληρώσει την πρώτη δόση (έως 28/2/2011)??

Link to comment
Share on other sites

Μπα; Γιατί όχι; Υπάρχουν εδώ και καμιά 10αριά χρόνια κάτι φωτοτυπικά έγχρωμα πλέον που βγάζουν κάτι αντίγραφα μούρλια! :smile:

 

Kαι στον υπολογιστή επίσης μία χαρά το κάνεις και βάζεις και original υπογραφή από scanning, θα μας πάνε μέσα....:lol:

Link to comment
Share on other sites

-Βέβαια και τακτοποιούνται χώροι με το Ν 3843/10 πριν την αποπεράτωση της Οικοδομής και μας κατοχυρώνει στην Υπευθυνη

Δήλωση για ρευματοδότηση.

 

- Όσο για το υπόγειο που δεν περιγράφεται στην Οικοδομική Αδεια του 1972 , ίσως να τακτοποιείται λόγω παλαιότητας και χρήσης .

Ο κανονισμός και η σύσταση Οριζοντίου ιδιοκτησίας της πολυκατοικίας του δίνει ποσοστά? Το πιθανότερο είναι να τακτοποιείται . Προσοχή δεν πρέπει να υπάρχει υπόλοιπο δόμησης διοτι ο φάκελλος πάει αυτομάτως στα Αυθαίρετα.

Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδότηση και υπεύθυνη δήλωση για οποιαδήποτε διαδικασία πρέπει να είναι πάντα επικυρωμένες για γνήσιο υπογραφής από ΚΕΠ ή αστυνομία (και όχι μόνο για τον 3843). Εξάλλου ο 3843 το αναφέρει κιόλας, οπότε οπωσδήποτε απαιτείται!

Link to comment
Share on other sites

-Βέβαια και τακτοποιούνται χώροι με το Ν 3843/10 πριν την αποπεράτωση της Οικοδομής και μας κατοχυρώνει στην Υπευθυνη

Δήλωση για ρευματοδότηση.

 

Σωστά έχω ήδη 2 περιπτώσεις, απλά το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να πληρώσει εφάπαξ ο πελάτης για να μπορέσει να κλείσει η οικοδομή και να πάρει ρεύμα, αλλιώς περίμενε την τελευταία δόση....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.