Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δύτης Πολιτικός Μηχανικός


Topap

Recommended Posts

Στα πλαισια των προγραμματων της Padi υπαρχει το "Τεχνικος καταδυσεων"... Νομιζω πως αυτο ειναι στο οποιο πρεπει να εκπαιδευτει καποιος... Προυποθετει ομως την επαρκεια βαθειων καταδυσεων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 36
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εαν θέλετε αναλαμβάνω δύτης υποστήριξης (ελεύθερος!!!)...

Εσείς απλώς θα μου λέτε μετά που κρύβονται οι ροφοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μιας και εγώ ξεκίνησα το θέμα, μπορώ πλέον να πω ότι δεν ξέρω εάν έχει μέλλον, αλλά πάντως είναι πολύ καλή φάση! Πηγαίνω κάθε Σάββατο για βουτιά στις γύρω περιοχές της Πάτρας. Εάν κανείς ψάχνει για παρέα να μου στείλει pm.8-)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Επαναφέρω το θέμα γιατί με ενδιαφέρει. Θέλω να μάθω τις επαγγελματικές προοπτικές που υπάρχουν για διπλ. μηχανικούς με πιστοποιηση στην τεχνική κατάδυση. 
Το εύρως των εργασιών όπως το φαντάζομαι μπορεί να είναι από πραγματογνωμοσύνες, αυτοψίες μέχρι αποτυπώσεις βυθού, χάραξη οδέυσεων υποθαλάσσιων αρτηριών ή καλωδίων κτλ.
Αν υπάρχει κάποιος- κάποια με γνώση πάνω στο θέμα θα το εκτιμούσα δεόντος.




Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετοί καταδυόμενοι πολιτικοί μηχανικοί και ακόμα περισσότεροι αρχιτέκτονες στις εφορίες εναλίων αρχαιοτήτων του υπουργείου πολιτισμού. Από όσο ξέρω, για να κάνεις τα χαρτιά σου είναι προαπαιτούμενα τα 2 αστέρια της ομοσπονδίας IANTD που υπάγεται στην CMAS. Από εκεί και πέρα, σαν αντικείμενο κάνεις πολλά από όσα αναφέρεις. Επίσης στους διαγωνισμούς που προκυρήσσονται για τα καταδυτικά πάρκα που αρχίζουν να μπαίνουν σε εφαρμογή, νομίζω απαραίτητη προυπόθεση είναι η εταιρεία που θα κατέβει στο διαγωνιμό να διαθέτει επαγγελματία (άρα 2 αστέρια και όχι 1 αστέρι που είναι νομίζω μόνο για αναψυχή και όχι για εργασία) δύτη απόφοιτο πολυτεχνείου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεδομένης της κατάστασης, όλες οι εναλλακτικές επαγγελματικής διεξόδου είναι υπό διερεύνηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.