Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Nicon vs spectra precision


Recommended Posts

κι εγώ συμφώνο με το νικον. δεν ξέρω αν έχει κοιτάξει κανείς όμως το νικον c νικον m.το πρώτο έχει windows ce και το δεύτερο την καταγραφική μονάδα ποι ξέρουμε.Τί θα προτειμούσατε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ παιδια!!

και εγω καταληγω στο νικον μ με μια διαφορα ομως περισοτερο κατα 400 ευρω του αντιστοιχου τοπκον..δε πειραζει...οπως λεει και ο παρης....σα γυναικα μου ταιριαζει το πιο ελαφρυ..δυστυχως ομως δεν βγαινει σε ροζ χρωμα..χαχχαχχαα

Link to comment
Share on other sites

θα παρεις γοβα ασορτι και θα ερθω να σου κανω το σταδιοφορο τζαμπα.:D

(δεν ειναι μονο το ελαφρυ ,ειναι και το σχημα και το ντιζαιν και το χρωμα-μπορεις να παρεις το spectra που ειναι παλι της ΝΙΚΟΝ ,φτιαχνεται στην Ιαπωνια και εχει πιο φθηνα)

Link to comment
Share on other sites

παρη με γοβα λιγο δυσκολο να βγω στο πεδιο αλλα για χαρη σου κατι θα κανουμε..

 

κατι τελευταιο...

για να μη κολλησω στο ντιζαιν...μου εκαναν μια προσφορα στη λεικα με 6900 αλλα χωρις μπλουτουθ και στα 20 cc ..τι λετε?εμενα ηδη τα 6400 της νικον μου φαινονται πολλα λεφτα..

Link to comment
Share on other sites

χαζη εισαι-σορυ αλλα το χρειαζεσαι.γιατι να δωσεις τοσα χρηματα?παρε το spectra focus 6 .με 4500 καθαρισες .βεβαια αν υπολογισεις φπα και διαφορα τριποδες κλπ πας στα 5500.

και γιατι δεν δινεις 3000 να παρεις το topcon 105-n?θα κανεις την δουλεια σου τελεια

Link to comment
Share on other sites

το αντιστοιχο σπεκτρα εχει 6000..και το αντιστοιχο τοπκον 6100.....

το σπεκτρα το ειχα κατα νου αρχικα απλα σκεφτηκα και την αξια μεταπωλησης...ποτε δε ξερεις τι γινεται...

η πρωτη μου επιλογη ηταν σπεκτρα αλλα μετα αλλαξα γνωμη...:shock:

 

---------------------------------------------------------------

 

στο σπεκτρα δεν δινει δωρο τα παρελκομενα ουτε κανει καλυτερη τιμη αν δωσεις ντουκου τα λεφτα...παραξενιες..τι να πεις..οπως και να χει,..,.βγαινει 6000..και το νικον 6400....η τοπκον εκανε καλυτερη τιμη στα 6100...αυτα...

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Edit".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, DOOM

Link to comment
Share on other sites

οταν λες αντιστοιχο?ποιο spectra?το 8?με ολα τα παρελκομενα?

δεν ξερω ποση εμπειρια εχεις ,αλλα εγω σου λεω οτι με 3000 χιλιαρικακια κανεις τη δουλεια σου ανετα για 10 χρονια.μεταπωληση ουτε να το σκεφτεσαι-δεν θα αξιζει να πουλησεις το οργανο μετα 10 χρονια ,θα το κρατησεις για δευτερο.

το spectra 6 ποσο το εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.