Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Nicon vs spectra precision


Recommended Posts

3.τα nicon και τα spectra precision έχουν διαφορετικό σχεδιασμό με πλεονεκτήματα και μικρά μειονεκτήματα για το κάθε ένα

 

Θεοχάρη, τι εννοείς οτι έχουν διαφορετικό σχεδιασμό; Υποτίθεται οτι κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο και αλλάζει μόνο το χρώμα... Ή δεν είναι έτσι; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τα δύο... (500 ευρώ διαφορά).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφε NikosTop

ζήτησε απο την εταιρεία-αντιπροσωπεία μιά επίδειξη και των δύο

δούλεψε για λίγο το καθένα,δες φακούς-εστίαση,δες το ενσωματωμένο λογισμικό

δεν σε προβληματίζει καθόλου το γεγονός γιατί να υπάρχουν δύο "ίδια" όργανα-γεωδαιτικοί σταθμοί, θα καταλάβεις τι εννοώ

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Θεοχάρη για την άμεση απάντησή σου.

Η αλήθεια είναι οτι, ενώ έχω δει το Nikon, το αντίστοιχο Spectra δεν το έχω δει. Το θέμα είναι οτι και να το δω, δε ξέρω αν θα είναι αντιληπτές οι διαφορές, αν υπάρχουν. Στην αντιπροσωπεία ισχυρίζονται οτι είναι ακριβώς τα ίδια (οπτικά, λογισμικό... τα πάντα) εκτός του χρώματος και η διαφορά στην τιμή είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ. Στα τεχνικά χαρακτηριστικά τους είναι ακριβώς τα ίδια και έχουν την ίδια εγγύση.

Έχεις εσύ, ή όποιος άλλος, στοιχεία/πληροφορία ή προσωπική εμπειρία οτι τα όργανα δεν είναι πανομοιότυπα; Δε θα ήθελα να δώσω 500 ευρώ επιπλέον για το Nikon χωρίς να υπάρχει λόγος...

Δε ξέρω, έχω μπερδευτεί... :|

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.