Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Έρχεται η δραχμή ;


parist43

Recommended Posts

μην το λες διοτι οι εχοντες εχουν τα λεφτα εξω και οι λιγο εχωντες θα πουλανε οπως στην κατοχη. Να δεις που τα Ε9 τους θα πολλαπλασιαστουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

οσοι καναν το λαθος και διωξανε τα λεφτα τους εξω και καλα μην πτωχευσουμε και ειναι ''μαυρα'' την πατησανε....

 

ζητησε να γυρισει ενας γνωστος μου ενα ποσο απο τα λεφτα του απο κυπρο για μια αγορα ακινητου και τουρθε χαρτι να παει να τα δηλωσει.....αποτι μουπε θαναγκαστει να πληρωσει 8% επαναπαρτισμου των χρηματων του

 

 

εδω αγοραζουν την ιστορια του τοπου λεγε με αβερωφ στα δικα μας ακινητα του ε9 θα μεινουν?

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζεις ομολογα κρατους της ΟΝΕ και δεν πληρωνεις 8%. Με την αγορα το μαυρο γινεται ασπρο.

Link to comment
Share on other sites

καλη ιδεα.και ετσι εξασφαλιζεις τα λεφτα σου απο πιθανη χρεωκοπια.μπορει καποιος στην Ελλαδα να αγορασει γερμανικα πχ ομολογα?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι...

Η γυναικα μου (μολις παντρευτηκα, μηχανικός και αυτη) εχει βρετανική υπηκοότητα (ειναι η μανα της Αγγλίδα).

Υπαρχει καποια Αγγλική τραπεζα στην Ελλαδα που να καταθετεις ευρω (να παραμενουν ευρω όχι λιρες) να μην εχεις προβλημα με πτωχευσεις κλπ αφου θα είναι αγγλική τραπεζα και να μην εχεις το παραπανω προβλημα με 8% επαναπατρισμους και αγορες ομολόγων κλπ;

 

Εννοώ σαν αγγλος καταθεση, οχι απλα σε αγγλική υποκατάστημα, που μπορει και ενας ελληνας να βαλει χρήματα

 

Οχι τιποτα αλλο αλλα προσπαθω εδω και χρονια να μαζεψω χρηματα για οικοπεδο, ειμαι στην τελικη φαση και σε κανενα χρόνο λεω να το παρω. Μη παθουμε κανενα σοκ... Δεν ειναι και πολλα αλλα κουτσα κουτσα τα μαζευουμε...

καθε βοήθεια δεκτή...

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έχεις λεφτά κράτησέ τα για μετά, γιατί αν γίνει το σοκ με τα ίδια λεφτά θα πάρεις δύο και τρία ΙΔΙΑ οικόπεδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι στην τραπεζα και γινουν δραχμες δε θα χασω ομως απο εκει;

Οι τελευταιες σκεψεις είναι να τα κρατησω σε ευρω με καποιο τροπο....

Link to comment
Share on other sites

Ο κάποιος τρόπος είναι ή στο μαξηλάρι ή σε ξένη τράπεζα. Εσύ βέβαια που έχεις και την άμεση πρόσβαση στο εξωτερικό νομίζω είναι ότι καλύτερο και ας έχεις τον φόβο του 8%.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.