Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μελέτη χρονικού προγραμματισμού


Recommended Posts

καλημερα, μολις γυρισα απο πολεοδομια και μου εγραψε στις παρατηρησεις οτι πρεπει να φερω "χρονοδιαγραμμα -εκθεση" προκειται για μεταλικο βιομηχανικο μονοοροφο κτιριο, μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος με ενα παραδειγμα η ενα πρωτυπο..η κατι ..τελοσπαντων..γιατι με εχει τρελανει η συνγκεκριμενη υπαλληλος..

 

ευχαριστω!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, εννοεί τεχνική έκθεση και χρονικό προγραμματισμό;

Είναι υποχρεωτική η υποβολή τους, δεν πρόκειται για παραξενιά της πολεοδομίας.

 

Για ψάξε λίγο στα downloads του forum, όλο και κάτι θα βρεις.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

χμ..ευχαριστω καταλαβα..οσον αναφορα το χρονοδιαγραμα δεν υπαρχει κατι αναλογοστα dowloads ..πως μπορω να το συνταξω?..δηλαδη 1)ανεγερση μεταλικου σκελετου πχ 1 εβδομαδα 2)επικαλυψη στεγης με πανελ 2 βδομαδες

3) τοιχοποιια 1 μηνας ...κ.τ.λ ? καποιο παραδειγμα - υποδειγμα υπαρχει? το χρονοδιαγραμμα εχει σχεση και με τα ενσυμα του ΙΚΑ?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Μου ζητήθηκε από την πολεοδομία τεχνική έκθεση χρονικού προγραμματισμού. Γνωρίζει κανένας τι πρέπει να περιλαμβάνει αυτή?

Ευχαριστώ :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι καλησπερά. Μια σύντομη ερώτηση υπάρχει κάποιο υπόδειγμα μελέτης χρονικού προγραμματισμού για πισίνα. Είναι η πρώτη μου άδεια πισίνας και έχω πελαγώσει λίγο. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά είναι ένα διαγραμμα gantt με τις εργασίες που γίνονται

 

πχ

http://www.michanikos.gr/downloads.php?do=file&id=56

ειδικά για την έκδοση της άδειας μπορείς να κάνεις κατι λιγο πιο απλοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει στα downloads ένα πολύ απλό υπόδειγμα καλό για οικοδομικές άδειες

Γενικά η έκθεση αυτή είναι πολύ σημαντικό κείμενο, συνοδεύει και εξηγεί τίς παραδοχές του χρονοδιαγράμματος και είναι μέρος αυτού που λέγεται "Μέθοδος Κατασκευής" του έργου.

 

Η πισίνα δεν έχει καμμία διαφορά στον χρονικό προγραμματισμό της από τα άλλα έργα, πάρε ένα άπλό χρονοδιάγραμμα σε Excel από τα downloads και τροποποίησε το λίγο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.