Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενστάσεις - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Καμία ένσταση δε θα έχει αποτέλεσμα και το ξέρουν και οι υπεύθυνοι και εμείς και οι τραπεζίτες. Το θέμα είναι ότι μας βάζουν σε μια διαδικασία ψυχανάλυσης να αναρωτιόμαστε γιατί φταίμε, ενώ δεν φταίμε εμείς που δε μας επιχορηγούν.

 

Περιμέναμε το πρόγραμμα πως και πως για μήνες προκειμένου να αγοράσουμε ένα πλόττερ και ένα λογισμικό να κάνουμε τη δουλειά μας, κάναμε τις αιτήσεις μας, αλλά στη συνέχεια ξοδέψανε τα μισά λεφτά στις διαφημίσεις του προγράμματος και καλλιέργησαν την εικόνα ΠΑΡΤΕ ΟΛΟΙ ΤΖΑΜΠΑ ΧΡΗΜΑ. Έδωσαν και παρατάσεις αβέρτα, οπότε έκανε αίτηση και η "κουτσή Μαρία" που λέει και ο λαός χωρίς όμως να έχουν πραγματική ανάγκη την αγορά εξοπλισμού.

 

Το αποτέλεσμα είναι να απορρίψουν τον περισσότερο κόσμο και από ότι έχω διαπιστώσει εγώ και πολλοί φίλοι, εδώ στην επαρχία που γνωριζόμαστε οι μηχανικοί μεταξύ μας, έχουν εγκριθεί για επιχορήγηση κυρίως συνάδελφοι και υγιή τεχνικά γραφεία που δραστηριοποιούνται εδώ και 20 χρόνια και τον εξοπλισμό τον έχουν ήδη. Και για να μην παρεξηγηθώ δεν έχουμε κάτι με τους παλιούς μηχανικούς, ούτε θέλουμε να τσακωθούμε μεταξύ μας, τη δουλειά τους κάνουν όλοι.

 

Ποιος σκέφτηκε αυτόν τον αλγόριθμο και ποιο είναι το λογικό (όχι το μαθηματικό) σκεπτικό της βαθμολογίας πάντως δε μας το έχουν πει να του δώσουμε βραβείο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ρε παιδια εδω δεν μας εχουν πει γιατι εκοψαν το ποσο του προγραμματος ενω ηταν λεφτα της Ε.Ε.....!!!

 

Εγω βαθμολογια 45.1 και μου λεει οτι ειναι θετικη αξιολογηση μη επιχορηγουμενη λογω μη επαρκειας πορων...το οριο ηταν 57 μοναδες....!! Ε να μην εκοβες τα λεφτα να περνανε ολοι....

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2-3 "υπουργοί" σε αυτήν την κυβέρνηση, που πραγματικά έπρεπε να έχουν φύγει από το Γενάρη με κλωτσομπουνίδια.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα το ποστ του συναδελφου tpanag γιατι ετρεχα τοτε..

 

''Το πρόβλημα είναι ότι αν δηλώσεις τον 71120000 και όχι τον ειδικότερο 71121000 σε πετάει ας πούμε εκτός ΕΣΠΑ (όχι ότι θα πρέπει να μας πολυνοιάζει βέβαια σε τέτοιο φιάσκο που εξελίσσεται και αυτό...). ''

 

 

και με πεταξε εξω το συστημα αλλιως επιανα κοντα στο 85

 

γμτ τσαμπα ταχασα και οχι τιποτα αλλο θα τα παρω ετσι και αλλιως....

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση από το ΕΣΠΑ είναι αυτή :

σε αρνητική αξιολόγηση βάση των εκκαθαρισμένων στοιχείων της Γ.Γ.Π.Σ. (TAXIS NET)

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοούν?

Τι βρήκαν οι ποιητές δηλαδή ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει?

Link to comment
Share on other sites

ελαβε κανεις χαρτι με την βαθμολογια αναλυτικα?

 

εγω λεω στη ενσταση να τους πω:

 

''ζωα, τοσα και τοσα εχετε κανει, προσθεστε 0,40 να την παρω την επιδοτηση''

Link to comment
Share on other sites

Στο σχολείο λέγαμε πως το μισό στη βαθμολογία είναι του μαθητή.

Μήπως και δεν περάσατε από σχολείο?

Αυτό να τους γράψεις....

 

Εγώ πάλι με 0,9 διαφορά ψάχνω να δω τι θα γράψω....

 

Το μόνο που πήρα είναι ένα χαρτί από την τράπεζα που έγραφε μόνο το ποσοστό που είχα και τον λόγο απόρριψης...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.