Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενστάσεις - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Sundance και εμένα μου ήρθε απορριπτική απάντηση με τον ίδιο λόγο:

 

Σε θετική αξιολόγηση μη επιχορηγούμενη λόγω μη επάρκειας πόρων

 

Το θέμα είναι πως δεν έχεις καποιον ιδιαίτερο λόγο για ένσταση. Με άτομο που ασχολήται με τα προγράμματα που μίλησα μου είπε πως δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, από τη στιγμή που όλα είναι μηχανογραφημένα. Μπαίνουν όλα τα στοιχεία σου στο σύστημα και απο εκεί προκύπτει το ποσοστό σου. Δεν μπορείς να πεις ούτε πως τελικά είχες λίγο παραπάνω εισόδημα το προηγούμενο έτος, ούτε πως είσαι κάτω πενταετίας. Οπότε δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο για να κάνω ένσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εγώ λέω να γράψω ότι με την λογική πως κάποιοι θα υλοποιησουν μέρος της πρότασης και καποιοι δεν θα την υλοποιησουν καν, θα πρεπει να υπαρξουν και επιλαχοντες.

 

Και επειδη ειμαι μολις 0,40 μορια κατω από την βαση, να με θεωρησουν ηδη επιτυχων!

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα και αυτό Sundance και μου είπε πως ΑΝ υπάρξουν επιλαχόντες, τότε ανάλογα με το ποσοστό σου, θα μπεις αυτόματα. Βέβαια γελώντας μου είπε, να δούμε πρώτα αν θα πάρουν τα χρήματα αυτοί που έχουν ήδη εγκριθεί και βλέπουμε για επιλαχόντες. Ρώτησα επίσης αν δεν ενδιαφέρει τους υπέυθυνους του προγράμματος να φανεί πως απορροφήσαν το κονδύλι και απότι κατάλαβα τους είναι ψιλοαδιάφορο. Έχουν χάσει τόσες και τόσες ευκαιρείες με πολλά περισσότερα χρήματα. Εδώ θα κολλήσουν....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να γράψω ότι με την λογική πως κάποιοι θα υλοποιησουν μέρος της πρότασης και καποιοι δεν θα την υλοποιησουν καν, θα πρεπει να υπαρξουν και επιλαχοντες.

+1000!

Αν και φοβάμαι, σε περίπτωση που φάμε φούντο σα χώρα τι να τις κάνουμε τις ενστάσεις και τις επιδοτήσεις;; Για άλλα πράγματα πρέπει πρώτα να εκφράσουμε τις ενστάσεις και μόλις τα διασφαλίσουμε αυτά κοιτάμε και τα υπόλοιπα εξίσου σημαντικά!

Link to comment
Share on other sites

Πώς κρίνετε τον παρακάτω λόγο ένστασης :

Καθυστέρησε υπερβολικά όλη η διαδικασία κι έτσι μειώθηκε το αρχικό συνολικό ποσό επιχορήγησης λόγω οικονομικής κρίσης χωρίς όμως αυτό να οφείλεται σε υπαιτιότητα των δυνητικών δικαιούχων οι οποίοι υπέβαλαν τις προτάσεις τους από το Σεπτέμβριο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έγραψαν κανονικά χωρίς πολλές λεπτομέρειες.

Έπειτα κι εγώ έκανα αίτηση στον ΟΑΕΔ και σήμερα πήρα την εγκριτική απάντηση για το πρόγραμμα των νέων επιστημόνων. Νομίζω και καλύτερα.Χρηματοδοτούν όλο το ποσό και όχι μέρος, ακόμα και όλο το ΦΠΑ. Το ποσό αγκίζει τις 21.000 ευρώ και συμβάλει ουσιαστικά σε ένα νέο μηχανικό. Με τα ψίχουλα δε βάφονται αυγά.

Θέλω να ενημερώσω ότι πρόκειται για έναν αξιόπιστο θεσμό και αν σωθεί τελικά η Ελλάδα θα πρέπει να συνεχιστεί η ύπαρξη του γιατί είναι από τους λίγους που έχουν άμεση και ουσιαστική ανταποδοτικότητα στους πολίτες.

Link to comment
Share on other sites

Moυ ηρθε σημερα απορριψη...

 

Εχει ενα πινακα με τις δικαιολογιες απόρριψης υποτειθεται αλλα εχει σε ολα μια τελεια...Τι σημαινει αυτο???

 

Γεια σας συνάδελφοι.

Κι εμενα μου ήρθε η απορριπτικη με τελείες σε όλα τα κουτάκια. Μήπως κάποιος γνωριζει τι σημαίνει αυτό? έχει σε όλα τα κουτάκια της παραγράφου 4 της απορριπτικης μια τελεία!!

Ακόμα και να μας εξηγησουν γιατι μας απορρίψανε δεν μπορούνε. Ε Λ Ε Ο Σ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εν τω μεταξύ, δε μπορώ (πάλι) να κάνω έστω login στο ependyseis.

"Πρόβλημα κατα την αυθεντικοποίηση του χρήστη - Μήνυμα συστήματος: Δεν βρέθηκε χρήστης με αυτά τα στοιχεία" μου βγάζει. Με βαρέθηκαν φαίνεται και με πέταξαν έξω εντελώς. Α ρε χάλια...

Link to comment
Share on other sites

Θα κόλλησε απο τις ενστάσεις...!!!! χα χα χα

Το ιδιο και εγω πρόβλημα.

λέει: Πρόβλημα κατα την αυθεντικοποίηση του χρήστη - Μήνυμα συστήματος: Δεν βρέθηκε χρήστης με αυτά τα στοιχεία. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.