Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενστάσεις - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω τα κριτήρια αξιολόγησης και θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει σε αυτό.Πώς γίνεται να έχουν περισσότερες πιθανότητες επιδότησης και μάλιστα να λειτουργεί σαν κριτήριο τα μεγάλα εισοδήματα,υποτίθεται αυτοί που βγάζουν πολλά έχουν και για τον εξοπλισμό.Η βοήθεια -λέω εγώ η αφελής-δεν θα πρέπει να αφορά τα χαμηλότερα εισοδήματα...?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Η βοήθεια -λέω εγώ η αφελής-δεν θα πρέπει να αφορά τα χαμηλότερα εισοδήματα...?

Εχεις δίκηο, αλλά αν υποθέσουμε ότι υψηλότερο εισόδημα σημαίνει και περισσότερα χρόνια στη δουλειά θα δεις ότι ο αντίστοιχος συντελεστής είναι τόσο μικρός που το πλεονέκτημα του εισοδήματος πάει περίπατο.

Αλλωστε εκείνο που μετράει δεν είναι πόσα βγάζεις αλλά πόσα δηλώνεις:D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λοιπόν θα έπρεπε να γίνεται και η διαστάυρωση περουσιακών στοιχείων για να φαίνεται αν αυτό που δηλώνεις είναι και αυτό που αντιστοιχεί με όσα διαθέτεις....φαντάζομαι....

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι δεν ειναι μονο το τι δηλωνει ο καθενας .... εγω ειδα πολλους απο το νομο μου οπου δουλευουν στον Μορεα με μπλοκακι και πηραν επιδοτηση.... με ολους αυτους τι γινετε δλδ?

 

Ας το αφησουμε γιατι ακρη δε βγαζουμε.... Εγω ουτε ενσταση δεν εχω ορεξη να κανω.... σπαμε τα νευρα μας τζαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα. Και εγώ έλαβα χθες με courier την απορριπτική, σήμερα πήγα στο κατάστημα τράπεζας που έχω δηλώσει φορέα διαχείρισης και δεν είχαν ιδέα (με περέπεμψαν στα κεντρικά). Ποιές 15 ημέρες από την παραλαβή και κουραφέξαλα... Πάλι καλά που θα προχωρούε το ΕΣΠΑ ...με γοργούς ρυθμούς. Τίποτα δεν προχωράει τελικά. Όλα στο μηδέν είναι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 16:00 με 16:30 έχει αναβάθμιση του συστήματος, οπότε λογικά θα ενεργοποιηθεί η επιλογή.

 

Εδώ, οι τράπεζες δεν ξέρουν τίποτα για τη διαδικασία αυτών που εγκρίθηκαν και θα πρέπει να τους δώσουν λεφτά... Ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 16:00 με 16:30 έχει αναβάθμιση του συστήματος, οπότε λογικά θα ενεργοποιηθεί η επιλογή.

 

Καλά... Κάθε μέρα "αναβαθμίσεις" έχουν και τίποτα δεν αλλάζει. Και χθες παλι κλειστό λόγω αναβάθμισης ήταν το μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.