Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Απλήρωτες εισφορές και πρόβλημα στην έκδοση βιβλιαρίου


balios

Recommended Posts

Πας εκεί πρωί πρωί και τους παίρνει ο διάολος τον πατέρα.

Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Με τα τηλέφωνα δεν θα καταφέρεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 25
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα μου είναι πως αφενός θέλω να πληρώσω εμπρόθεσμα και σε υποκατάστημα τράπεζας όπως έχω τη δυνατότητα μεχρι 30/6,

 

Εμπρόθεσμη πληρωμή Α' εξαμήνου είναι η πληρωμή μέχρι 30/4 και όχι 30/6. Όσο για την απορία σου περί της ένδειξης "εκκρεμότητα" στο ειδοποιητήριο, την αποδίδω στο ότι πλήρωσες για τις ημέρες ασφάλισης του 2010 (από εγγραφής σου μέχρι 31/12/2010) μέσα στο 2011. Άρα και εκεί εκπρόθεσμος ήσουν και μάλλον για αυτό εμφανίζεται αυτή η ένδειξη. Έπρεπε να πληρώσεις άμεσα και εντός του 2010. Για τα υπόλοιπα δε μπορώ να σου απαντήσω, καλό θα ήταν να ρωτήσεις στο ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ομως δεν μπορουσα να πληρωσω παρα μονο μεσα στο 11 γιατι νωριτερα δεν ειχε ενημερωθει η εγγραφη μου και δεν ειχαν το ποσο και τα στοιχεια μου στα χερια τους!! ειχα δωσει φαντασου το τηλ μου να με καλεσουν αμεσα χωρις να περιμενω να μου σταλει η ειδοποιηση στο σπιτι απλα και μονο γιατι χρειαζομουν το βιβλιαριο μου! ειναι το νωριτερο που μπορουσα να πληρωσω! Εστω ομως οτι ειναι αυτο...λογικο μου ακουγεται...η προσαυξηση ομως;; δεν ξερω τι νακανω...και το κακο ειναι πως δεν μπορω να στειλω και καποιον να ρωτησει..!! Θα πρεπει να το κανω εγω! Διακινδυνευοντας να λειψω χωρις αποτελεσμα απο την δουλεια μου, που ουτως η αλλως μου ειναι πολυ δυσκολο να ζητησω να λειψω!

....μου αρεσει που στο πισω μερος του ειδοποιητηριου γραφει "σε περιπτωση αναγκης καλεστε στο...."!!!

 

Επισης, μεχρι 30/6 μπορω να καταθετω σε υποκαταστηματα τραπεζων, το γραφει καθαρα. Απο κει και περα μονο στο ΕΤΑΑ... φυσικα και προτιμω καποια τραπεζα παρα την αναμονη εκει περα που ειναι ανυποφορη!!

 

Ευχαριστω παντως για το χρονο σας και τις απαντησεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Επισης, μεχρι 30/6 μπορω να καταθετω σε υποκαταστηματα τραπεζων, το γραφει καθαρα. Απο κει και περα μονο στο ΕΤΑΑ... φυσικα και προτιμω καποια τραπεζα παρα την αναμονη εκει περα που ειναι ανυποφορη!!

 

Ξαναδιάβασε προσεκτικά την παρατήρηση που έχει το ειδοποιητήριο. Λέει ότι μέχρι 30/6 "δεν εξοφλείται στο ΕΤΑΑ" (εξοφλείται στις τράπεζες), αλλά έχει πιο πάνω ένα κουτάκι που γράφει "Λήξη προθεσμίας πληρωμής" και που στη συγκεκριμένη περίπτωση του Α' 6μήνου 2011 θα πρέπει να γράφει "2/5/2011". Το επόμενο ειδοποιητήριο που θα λάβουμε (για το Β' 6μηνο) θα γράφει "31/10/2011" κ.ο.κ. Εμπρόθεσμες πληρωμές θεωρούνται μόνο όσες γίνονται μέχρι αυτή την ημερομηνία στο κουτάκι (άσχετα με το ότι για 2 ακόμα μήνες μέχρι το πέρας του κάθε 6μήνου υπάρχει δυνατότητα πληρωμής σε τράπεζα).

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πρεπει να πας απο εκει..μου συνέβει ακριβώς το ίδιο...

εξηγησα στην κοπελα εκει και ηταν πολυ εξυπηρετικη. το τσεκαρε εκατο φορες και μονο συγγνωμη δεν μου ζητησε..πληρωσα κανονικα τη συνδρομη μου χωρις την προσαυξηση.

δεν νομιζω να βγαλεις ακρη διαφορετικα....

Link to comment
Share on other sites

tpang εχεις δικιο και φταιω εγω για την διατυπωση! ναι, 2/5 εληγε η προθεσμια! πριν τη λήξη του εξαμήνου εννοούσα εγώ. Γράφει για κάποια επιβάρυνση που θα έχω στο επόμενο ειδοποιητήριο!

ilmar σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! και μόνο το οτι βρήκες άκρη τελικά με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είναι μια παρηγοριά...! Θα κοιτάξω πως θα γίνει να μπορέσω να πάω κάποια στιγμή αμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.