Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ψύξη θέρμανση από VRV και Φυσικό Αέριο (πολεοδομία)


deathlok

Recommended Posts

  • 1 month later...
Δε σκοπεύεις να βάλεις τη συσκευή?

Γιατί κρίμα?

όχι οι συσκευή δεν θα μπει ποτέ θα μπει VRV με ρεύμα το αναφέρω στο αρχικό ποστ

 

Μπορείς να βάλεις εξωτερικές μονάδες VRV αερίου ειναι τύπου Α1. τις εχω βάλει σε αρκετά έγρα και παιρνάνε και απο πολεοδομία και απο ΔΕΠΑ

 

 

μπορείς να μου δώσεις ένα λινκ κατασκευαστή των εν λόγω μονάδων.

 

(αναφέρεσαι σε κάτι τέτοιο http://www.gasclimattica.gr/products/klimatismos-me-fysiko-aerio.html )

 

Υπάρχουν και τύπου Β22 για τοποθέτηση στο δώμα χωρίς καπναγωγούς.

 

αν είναι να μπουν στο δώμα και οι Β23 το μήκος του καπναγωγού είναι αστείο (1-1,5 μέτρα) οπότε δεν κερδίζω κάτι το θέμα είναι οτί θα μπει στην στάθμη του ισογείου.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Βλέπω χρόνια ανενεργό το θέμα, αλλά δε βρήκα κάτι αντίστοιχο.

Έχω περίπτωση υποχρεωτικής μελέτης σε νεόδμητο που δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί αέριο και λόγω κάτοψης (πολλά ανοίγματα και κτίριο στα όρια με τα όμορά του) δεν βρίσκω λύση για να δείξω εγκατάσταση λέβητα με καμινάδα που να καταλήγει στο δώμα. Από την ΕΔΑ μου είχε αναφερθεί η λύση Α.Θ. αερίου, ώστε να γλιτώσω την καμινάδα. Δύο ερωτήσεις, μήπως βγάλω κάποια άκρη:

- Τί κατηγορίας είναι οι Α.Θ. τελικά; Α1 ή Β;

- Υπάρχουν μηχανήματα οικιακής χρήσης, ώστε να μπορούν να εγκατασταθούν στο δώμα; Εννοώ βασικά μικρής ισχύος.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.