Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Adobe Photoshop


Recommended Posts

Αν ψαχνεις δωρεαν την πληρη εκδοση κοιτας εδω.

 

Εκτός των πνευματικών δικαιωμάτων, τα οποία τα έχουμε λίγο πολύ ψιλο - μή πω, κι ας κοπτόμαστε περί τούτου, το σημαντικότερο για μένα είναι η ασφάλεια και η ορθότητα των αποτελεσμάτων. και δεν μιλώ τώρα για photoshop και άλλου τέτοιου είδους προγράμματα για να περνά η ώρα μας, αλλά για προγράμματα στατικών.

Υπάρχει η φήμη, χωρίς να μπορώ να επιβαβαιώσω, οτι οι ίδιες εταιρείες εκδίδουν σπασμένες εκδόσεις τους και τις κυκλοφορούν αριστερά δεξιά, με "πειραγμένους" συντελεστές. Ή οτι έχεις την εντύπωση οτι το πρόγραμμα κάνει αναβάθμιση και αυτό παραμένει στα αρχικά του δεδομένα παρ'οτι βλέπεις εσύ οτι δέχεται τις αλλαγές που του δίνεις.

Αυτά είναι που ΄πρέπει να σκέφτεσαι εξ αρχής και όχι τόσο την υπερτιμημένη μερικές φορές πνευματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να επιτρεψουμε εδω μεσα να γινεται διακινηση πειρατικου λογισμικου για ευνοητους λογους. Αυτο για αρχη.

 

Θεωρω απιθανο να υπαρχει καποιος που δεν εγκατεστησε εστω και μια φορα τετοιο λογισμικο. Θα υπαρχουν μερικοι, αλλα ελαχιστοι (εγω δεν ανηκω σε αυτους).

 

Οταν προκειται ομως για εργαλεια της δουλειας μας, ειναι απλα ανηθικο να βγαζεις λεφτα χρησιμοποιωντας ενα εργαλειο που δεν εχεις πληρωσει, δηλαδη το εχεις κλεμμενο.

 

Αυτο με τις σπασμενες εκδοσεις που υποστηριζεις οτι βγαζουν εξω οι εταιριες για να κανουν ζημια στους τζαμπατζηδες δεν το γνωριζω, αλλα το θεωρω πιθανο.

Εχω διαβασει εδω μεσα για σπασμενα στατικα προγραμματα που βγαζουν αποτελεσματα οτι να ναι. Ανευθυνο εκ μερους του μελετητη. Οπως εσκασα 2κ για προγραμματα, και η πρωτη μου δουλεια εφυγε ολη να τα πληρωσω, ετσι πρεπει να κανουν και οντως κανουν ολοι. Ετσι ειναι το σωστο.

 

Εκτός των πνευματικών δικαιωμάτων, τα οποία τα έχουμε λίγο πολύ ψιλο - μή πω, κι ας κοπτόμαστε περί τούτου, το σημαντικότερο για μένα είναι η ασφάλεια και η ορθότητα των αποτελεσμάτων
Για εταιριες κολοσσους οπως η adobe κτλ θα συμφωνησω με το πρωτο σκελος, αλλα αν δεν πληρωσω την ελληνικη εταιρια λογισμικου πως θα συνεχισει να λειτουργει, να βγαζει αναβαθμισεις κτλ κτλ? Προσωπικα εχω παρει απο tiSoft και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με την εξυπηρετηση.. αν ομως ολοι αντι να αγορασουμε το προγραμμα το βρισκαμε σπασμενο πως θα συνεχιζε να λειτουργει η εταιρια, να βγαζει patch μετα απο bugs που βρισκουν οι χρηστες κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.