Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας


Recommended Posts

Γεια σε όλους, θα ηθελα να ρωτησω, αν πληρωνεις για να βγαλεις αδεια εργασιών μικρης κλιμακας για μικροεργασιες σπιτιου οπως βαψιμο, κουφωματα και καινουρια κουζινα(επιπλα)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

η άδεια μικρής κλίμακας υποβάλλεται από τον ιδιοκτήτη στην πολεοδομία και δεν έχει αμοιβές. Μηχανικός δεν παίζει κανένα ρόλο στην ιστορία και καλά κάνει γιατί είναι μπλέξιμο :lol:

Link to comment
Share on other sites

μηχανικος ειμαι εγω και δεν ξεω αν πρεπει να βγαλω υποχρεωτικα τετοια αδεια η οχι.Υπαρχει περιπτωση να μπλεξω σε καποια περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Στις πολεοδομίες ζητάνε τοπογραφικό, τεχνική περιγραφή εργασιών, έγκριση αρχαιολογικής υπηρεσίας, Δασαρχείο (αν είναι εκτός σχεδίου) κ.α.

 

Σίγουρα, κάτι από τα παραπάνω δεν θα έχει ο ιδιοκτήτης οπότε χρειάζεται ο μηχανικός. Το θέμα είναι "ου μπλέξεις", γιατί άλλο να πεις σου κάνω το τοπογραφικό, κάνει τόσο και ψάξε εσύ (ο πελάτης) να βρεις άκρη με την πολεοδομία, και άλλο να πεις θα βρω εγώ άκρη με την πολεοδομία...

 

Πόσο κοστίζει σε αυτήν την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.